ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
27.02.2020 | 16:38

У Кропивницькому обговорили питання iнформацiйної вiйни. ФОТО

У Кропивницькому обговорили питання iнформацiйної вiйни. ФОТО

Учора, 26 лютого, у Кропивницькому провели iнтерактивну лекцiю “Iнформацiйна вiйна: як вистояти i перемогти”. Захiд влаштували в залi книгарнi “Є”.

Тему презентувала фiлологиня i письменниця Ольга Кирилюк. Модерував бесiду адмiнiстратор книжкової крамницi Андрiй Домаранський.

“Пам’ятаєте, у 2005 році Путiн сказав що Україна “тырит газ”. Вслухайтеся. Коли кажуть “краде” – це одне. Слово “тырить” належить до жаргонної лексики, i відразу масштаб країни зменшується i зводиться до якогось дрiбного злочинця. Цю фразу говорили не просто для власної аудиторії, а на весь світ. Складалося враження, що це щось ненадiйне. Пострадянська, росiйська аудиторiя чiтко зрозумiла цей меседж. Далi – 2008 рiк, подiї в Грузiї i сумнозвiсне iнтерв’ю Дугiна на каналі “Ехо москви”. Ідеолог “русского мира” виступає вже пiсля подiй у Грузiї i говорить, що “следующей будет Украина”. Хто тодi всерйоз сприйняв ці слова? Нiхто. Крiм того, вiн запускає новий термiн “кордони цивiлiзацiї”. Тобто питання кордонiв i країни вже немає, воно розмивається, уже залишаються кордони цивiлiзацiї. Ясно, яку цивiлiзацiю вони створюють.”, – зауважила Ольга Кирилюк.

Філологиня наголосила на значенні культурного компоненту та спільного психопростору для інформаційної гігієни українців.

“Почали з’являтися тези про те, що українська – це “неформат”, або українською не заробиш грошей, якщо хочеш бiльшу аудиторiю, то спiвай росiйською. Це говорили вельми вiдомi люди. Тi, якi спiвали українською, тi якi позицiонували себе як українськi митцi. Спiваки, якi тодi були україномовними, та ж Бiлик, Лорак, вони всi перейшли на росiйськомовний контент. Звiсно, так чинили задля уведення психокультури агресора. Музичний простір, серіали, кіно. Згадуйте будь-який фiльм, у якому, наприклад, показують якийсь росiйський спецназ, котрий чинить опір якимсь поганим чеченцям. Ось цi меседжi, де ви їх вважаєте героями, а найголовнiше – ви їх розглядаєте як своїх та iдентифiкуєте себе з тими людьми. Це прийом розмивання образу батькiвщини.”, – зазначила дослідниця.

Упродовж розмови Ольга Кирилюк звертала увагу слухачів на активне розповсюдження російської пропаганди за допомогою мемів у соцмережах. Філологиня закликала використовувати критичне мислення стосовно будь-яких джерел інформації.

Наприкінці заходу всі охочі могли долучитися до обговорення і поставити запитання до спікерки.

156 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.