ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

У Кропивницькому науковець Володимир Панченко презентував нову книжку про поета Миколу Зерова

У Кропивницькому науковець Володимир Панченко презентував нову книжку про поета Миколу Зерова

В обласній бібліотеці для юнацтва імені Євгена Маланюка знаний науковець, доктор філологічних наук, професор Національного університету «Києво-Могилянська академія» Володимир Панченко зустрівся зі своїми шанувальниками.

Викладачі вишів і шкільні вчителі, краєзнавці й журналісти, бібліотекарі, музейники й члени творчих спілок, зовсім юні й літні любителі красного письменства Кропивницького мали нагоду оглянути виставку книг та інших публікацій Володимира Панченка «Душі людської вічні відкриття», а також протягом двох годин не тільки слухати красномовного педагога й дослідника, але й почути відповіді на запитання та поспілкуватися з Володимиром Євгеновичем.

Як і анонсували напередодні, знаний гість розповів про історію написання нових книг, які нещодавно побачили світ та мають з’явитися протягом квітня-травня. Звісно, Володимир Панченко, наразі «зачарований Зеровим», вів мову переважно про свою багаторічну працю над «Повістю про Миколу Зерова»:  про несподівані й сподівані зустрічі з цікавими людьми в різних куточках України, роботу з архівними документами та пошуки спадку поета, літературознавця та перекладача в книгосховищах, аж поки у київському видавництві «Дух і літера» в чудовому поліграфічному виконанні не побачила світ згадана книга. Науковець переконаний, що «Микола Зеров - людина унікальна, надзвичайна для всього нашого ХХ ст. і для нас теперішніх. Людина, котра, попри «підлі і скупі часи», прагла піднести українське художнє слово на «справжні верхогір’я».

Володимир Панченко розповів також про те, що невдовзі з’явиться перевидання його книги мандрів «Сонячний годинник» з шістьма новими розділами про діячів вітчизняної культури минулого. А ще має вийти праця «Літературний ландшафт України ХХ століття».

Повідомив, що, попри певні труднощі, останнім часом мав безпосереднє відношення й до появи інших книжок. Зокрема, до спогадів президента України Леоніда Кравчука «Перший про владу» та зовсім несподіваної документальної книги про Ліну Костенко…

Відповів на питання, пов’язані з майбутніми виборами Президента України, встановленням пам’ятника Юрію Яновському в обласному центрі та інші.

Обласним бібліотекам імені Дмитра Чижевського та Євгена Маланюка Володимир Панченко подарував примірники «Повісті про Миколу Зерова» та інші книги.

З подякою за зустріч виступив професор Григорій Клочек.

Фото автора

963 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.