ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
10.08.2019 | 11:06

У Кропивницькому найбільше «тіньової» зайнятості у вуличній торгівлі

У Кропивницькому найбільше «тіньової» зайнятості у вуличній торгівлі

Засідання міської робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення провели днями у міській раді Кропивницького. Засідали під головуванням заступника голови комісії – начальника відділу з питань праці Миколи Рибака. Про це інформує пресслужба міськради.

«Ми всіляко намагаємося вирішити проблему «тіньової» зайнятості та «тіньової» заробітної плати.Це не лише серйозна соціальна, але й економічна проблема країни. Кропивницький не виняток. Поки що нам не вдалося і наполовину детінізувати цей нелегальний сектор – є над чим працювати», – відзначив Микола Рибак.

На його переконання, найбільше «тіньової»  зайнятості – у вуличній торгівлі, сфері надання послуг, приватному будівництві, сільському господарстві та посередницькій діяльності Кропивницького.

Чиновник наголосив, що виплата сірої зарплати призводить до суттєвого недоотримання доходів бюджетами усіх рівнів, провокує високий рівень бідності працюючого населення та низький рівень дотримування встановлених законів.

Роботодавці поступово починають робити вибір на користь легалізації трудових відносин та легальної заробітної плати. При цьому нелегальний сектор залишається масштабним.

Ще одна міська проблема – нарахування заробітної плати нижче законодавчо встановленого мінімального розміру, наголосив посадовець.

На засіданні робочої групи кільком запрошеним керівниками підприємств роз’яснили необхідність підвищення заробітних плат найманим працівникам до рівня середньої по відповідній галузі та наголосили, що мінімальна заробітна плата – це не подарунок, а обов’язок держави та роботодавця.

164 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.