ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
22.11.2019 | 15:21

У Кропивницькому музеї згадали часи Євромайдану та виконали історичні пісні. ФОТО

У Кропивницькому музеї згадали часи Євромайдану та виконали історичні пісні. ФОТО

Учора, 21 листопада, у Кіровоградському обласному краєзнавчому музеї відбувся захід, присвячений Дню Гідності і Свободи «Пісні Революції Гідності». Про події, що відбувалися під час Революції Гідності у місті, гості дізналися від учасників та активістів кіровоградського Євромайдану. 

Завідуюча відділом історії  Валентина Пархомчук нагадала історію свята та підкреслила, що йтиметься про події, які відбувалися в Україні і у нашому краї.

Євромайданівець Микола Гречуха зазначив, що того дня, 6 років тому, українці вийшли з мирним протестом на майдан Незалежності в Києві, щоб відстояти свої цінності та свободу. Після важких місяців протистоянь, жорстоких розгонів та вбивств мирних громадян, українці вистояли і перемогли. Він закликав бути гідними світлої пам’яті загиблих. 

Громадська активістка, журналістка Зоя Лебідь згадала, як гуртувалися перші кіровоградські активісти, як розквітала творчість молодих авторів і митців, організовувалися цікаві патріотичні заходи, видавалися збірки поезій, відбувалися виставки. Енергія Майдану гуртувала патріотичну молодь, і це неможливо забути, наголосила вона. 

Голос Кіровоградського Євромайдану Андрій  Лаврусь тоді провів не один патріотичний мітинг, проголосив чимало промов, у тому числі і трагічних. Він теж закликав берегти здобутки Революції Гідності і пам’ятати, що гідність і свобода – понад усе. 

Виступила кандидат історичних наук, викладачка ЦДПУ ім. В.Винниченка Світлана Проскурова, яка зазначила основну мету та зміст всеукраїнського проекту «Майдан від першої особи». А кандидат історичних наук, громадський діяч Юрій  Митрофаненко поділився власними враженнями від ходу революційних подій.

Під час заходу прозвучали  пісні Революції Гідності, які підтримували та надихали протестувальників на Майданах України, у виконанні молодого автора-виконавця, учасника патріотичних громадських ініціатив Миколи Папуші. Він виконав кавер-версії відомих пісень гуртів «Тартак», «Ляпіс Трубецькой», «Мері», українські пісні на слова Ліни Костенко, Івана Миколайчука, українські «стрілецькі пісні» у власному оранжуванні, декілька авторських пісень.


243 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.