ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

У Кропивницькому готуються зустрічати тринадцяті «Різдвяні передзвони»

У Кропивницькому готуються зустрічати тринадцяті «Різдвяні передзвони»

Саме так. 13 років тому така ідея прийшла в голову директору філармонії Миколі Кравченку. І треба зазначити, йому в голову нерідко щось цікаве приходить, тобто ідеї відвідують. Так свого часу з’явилися «Травневі музичні зустрічі» або ті ж обмінні гастролі між філармоніями України, що успішно втілюються вже не один рік.

 «Різдвяні передзвони» – це також була ідея, котра, як бачимо, надійно прижилася в стінах рідної філармонії. Мені директор пояснював так: «Коли ми вже і наїлися і напилися – свята ж новорічні і різдвяні – душа потребує чогось високого. Музики!». 

Так із благословення Кіровоградської єпархії в особі почесного громадянина міста отця Петра і з’явилися  в репертуарі філармонії вечори духовної музики  «Різдвяні передзвони».

"І ось уже тринадцятий рік поспіль у перші січневі вечори у філармонії звучать колядки, щедрівки, духовна музика, – говорить художній керівник філармонії Наталя Бондаренко. – Чи не лякає нас число 13? Аж ніяк! Все буде добре! За ці 13 років  вечори духовної музики ощасливили своєю участю кращі хорові колективи України. Серед них камерні хори «Кредо», «Київ», «Хрещатик», хор хлопчиків київського будинку піонерів (чи як цей заклад тепер називається!), капела імені Левка Ревуцького,  муніципальний камерний хор «Вінниця», а також хор Свято-Преображенського собору з Вінниці. Брав участь у наших вечорах і знаменитий Черкаський народний хор. Ну, а як же без нашого хору під керуванням Юрія Любовича. Він неодноразово брав участь у «Різдвяних передзвонах». Обов’язковими учасниками були дитячі хорові колективи".

Я теж вирішила вставити свої п’ять копійок у розповідь Наталі Валеріївни, оскільки концерти вечорів не пропускала. Пригадую один із перших концертів  Вечорів духовної музики – виступ камерного хору «Київ» під управлінням заслуженого діяча мистецтв України, лауреата Шевченківської премії Миколи Гобдича. Захоплююче видовище! Чи не вперше я побачила, оскільки хоровим співом ніколи не захоплювалась, що хор це не обов’язково «статичний персонаж», де кожен суворо дотримується свого місця. Цей хор рухався по сцені, учасники постійно змінювали свою, так би мовити, дислокацію. І все було продумано, емоційно вивірено і скеровано диригентом.  … А ще запам’ятався мені високопрофесійний хор слухачів київської духовної семінарії. На перших порах наші єпархіальні хори не справляли особливого враження. Ситуація різко змінилася, коли регентом хору собору Пресвятої Богородиці стала Тетяна Кошляк. А нині хором керує Людмила Мироненко. І хор продовжує ЗВУЧАТИ!

Відверто кажучи, на перших порах слухати церковні пісне співи було небагато бажаючих. Директор філармонії не приховував свого невдоволення, що ж це, мовляв, таке : маємо музичні школи, музучилище, музично-педагогічний факультет, а в залі три з половиною чоловіка! Та поступово ситуація змінювалася. Аншлагів, звісно, не було, але публіки ставало все більше. 

«Це справді так, – говорить Наталя Валеріївна, –  народ вже звик до наших вечорів духовної музики. У мене задовго до старту «Передзвонів» запитують про концерти. Про це ж запитали і ми, а тепер переповідаємо. Отже, обласна філармонія:  Вечори духовної музики «Різдвяні передзвони». Перший концерт із циклу відбудеться 9 січня 2019 року. Різдвяний настрій публіці дарує єпархіальний хор. 17 січня в рамках звичного проекту дитячої філармонії «Діти для дітей» виступатимуть дитячі хори нашого міста.  І нарешті 19 січня головна подія нинішніх вечорів – виступ муніципальної хорової капели з Житомира «Орея», якою керує талановитий музикант заслужений діяч мистецтв Олександр Вацек.  «Орея» вже неодноразово  бувала у нашому місті з різними музичними програмами.  Створена у 80-ті роки минулого століття «Орея» на сьогоднішній день вважається одним з чотирьох кращих зорів світу. На її рахунку 9 Гран-прі різних міжнародних фестивалів. Знавці називають «Орею» найоригінальнішим хоровим колективом, а моя співрозмовниця пані Бондаренко з гордістю зазначає: «Це  наші друзі».

Задля справедливості мушу сказати, що в минулі роки, особливо в перші сезони «Вечорів» програма концертів була значно багатшою. Хоч має рацію Наталя Валеріївна: 

«Для таких міст, як наше, добре, що ми зуміли зберегти цей захід. Спасибі підтримці департаменту культури облдержадміністрації. Адже захід наш абсолютно не комерційний.  Квитки мають символічну ціну. Звісно, ми також живемо надією, що в майбутньому грошей вистачить на запрошення не одного славетного колективу».


464 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.