ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Прагну, аби усі стереотипи щодо жінок за кермом зникли, – кропивницька тренерка з водіння

Прагну, аби усі стереотипи щодо жінок за кермом зникли, – кропивницька тренерка з водіння

За офіційною статистикою патрульної поліції України, за перше півріччя у Кропивницькому сталися понад 70 дорожньо-транспортних пригод, у яких люди загинули або травмувалися.

Крім цього, за останнi шість мiсяцiв на дорогах Кіровоградщини зареєстрували 968 ДТП. Аврії з потерпiлими – 249, з травмованими – 304 особи та 30 – загинули.

Як раніше повідомляв РК, серед основних причин автопригод iз постраждалими, що сталися протягом зазначеного перiоду – перевищення водiями безпечної швидкостi руху, порушення правил маневрування, правил проїзду пiшохiдних переходiв, керування у нетверезому станi та порушення правил проїзду перехресть.

Редакція видання вирішила з’ясувати, як мінімізувати людський чинник і де можна вправно навчитися кермувати, аби на дорогах було значно менше ДТП.

Журналістка «Рідного краю» поспілкувався із кропивничанкою Анною Бічкалюк, яка навчає винятково дівчат(!) вправно шоферувати. За її плечима – понад десять років стажу водіння. Вона – чи не єдина у Кропивницькому, хто допомагає впевнено їздити за кермом, долати свої страхи на дорозі та на практиці доводить, що жінка за кермом – повноцінний учасник дорожнього руху та нічим не гірше водить автомобіль, ніж чоловік. Анна працює з тими, хто навіть після завершення спеціальних курсів, після здачі всіх екзаменів та отримання прав не можуть позбутися боязні перед авто, перед дорожніми знаками, перед складними ситуаціями.   

–  Анно, пам’ятаєте, коли самі вперше сіли за кермо?
–  Звичайно пам’ятаю. Мені було років 13. Якраз тоді у брата з’явився мопед. Потім був мотоцикл, а лише згодом автомобіль. Моє перше авто –  помаранчевий москвич із жахливою коробкою передач.
–  Дочекалися повноліття і одразу отримали водійське посвідчення?
–  Ні, це сталося згодом. Зараз я скажу (дістає посвідчення. – Ред), це був 2011 рік. У нас була мала дитина, проте чоловік був не проти, аби я склала іспити на права. Ба більше, підтримав мене у цьому. Тож, по вечорах я займалася з інструктором. Отримала посвідчення, а за два дні… чоловік придбав мені авто, аби я не втратила навичок.
Це, до речі, – правильно. Є люди, які отримали водійські посвідчення багато років тому, з певних причин одразу за кермо не сіли, у результаті втратили вміння.
Тож, я навчаю дівчат, навіть якщо вони «все забули». То, вважай, «з нуля» треба два тижні, щоб впевнено поїхати. У мене було кілька саме таких клієнток. Займалися з ними щодня по півтори години, максимум – день перерви, і за кілька тижнів вони вправно кермували на дорогах у місті.

–  Виходить, якщо до вас звертаються, то в автошколах погано викладають?
–  Не зовсім так. Ось моя донька, скажімо, минулого року навчалася в одній з автошкіл Кропивницького. Вона отримала мізерний рівень знань – переважно, теорію. А конкретно практики – недостатньо. Тому після автошкіл люди виходять зі страхом сідати за кермо. На прикладі доньки поясню. Загалом уроки з водіння мають тривати годину. В них це було 40 хвилин, півгодини, або ще менше. Крім цього, я навчаю по орієнтирах. А жодна автошкола у місті цього не робить.
Розповім про такий випадок. Коли я розпочала тренувати, мене у фейсбуці знайшла одна дівчина. На той момент вона вже додатково займалася з інструктором. Я запитую: «На чиїй машині ти їздиш, коли з ним займаєшся?» Вона: «На його». Це – одна з помилок. Хочу звернути увагу, що в інструктора є окремі педалі в машині, які дозволяють йому тримати ситуацію на дорозі під власним контролем. У цьому і проблема. Коли ти сідаєш у власне авто – ти відчуваєш педалі, габарити, коробку передач тощо. Це великий плюс. Тож, та дівчина від’їздила з колишнім тренером 5-7 занять, а потім домовляється про уроки зі мною, але з умовою, що їздитимемо на її машині. І ось наше перше заняття, ми сідаємо в авто, а вона не може зрушити з місця. Дівчина – в шоці, бо їй же сказали, що вона добре кермує. Тому я завжди акцентую увагу, що треба вчитися їздити винятково на власному автомобілі. Адже коли ви їздите у машині інструктора, він за рахунок своїх педалей себе підстраховує, і коли їх натискає, вам про це не каже. У результаті, більшість думають, що впевнено почуваються за кермом, а по факту це не так.
–  Анно, чим мотивувалися, коли вирішили навчати водінню інших? Тільки через погане викладання в автошколах?
–  Якщо ти займаєшся в автошколі, то часто після випуску з неї додатково ще займаєшся з тим інструктором, який тебе там навчав. Нічого нового він тобі не покаже, просто їздитиме разом із тобою в машині. Якщо ти займаєшся з кимось із рідних, то ви постійно сваритесь – близькі люди не можуть донести правильно інформацію. Те, що я навчаю кермувати – більше як хобі. Я хочу допомогти дівчатам нашого міста сісти за кермо та впевнено поїхати, бути повноцінним учасником дорожнього руху. І ще одне – прагну, аби усі стереотипи щодо жінок за кермом зникли.
  Чому навчаєте винятково дівчат? А як же хлопці?
–  Дівчата – для дівчат. Це моя принципова позиція. Поки не хочу працювати з хлопцями. Я розумію, що вони виходять з автошкіл із такими ж знаннями, як і дівчата, проте чоловіки більш упевнені в собі. Вони по-іншому сприймають інформацію, в них трохи інший стиль водіння. Дівчата обережніші на дорозі. Десь 80 % з них взагалі не любить швидкість.
–  Це стереотип, що для дівчат підходять винятково автомобілі з  коробкою автомат, а для хлопців – з механічною коробкою перемикання передач?
–  Це абсолютно не так. Наприклад, у мене – механіка, я це дуже люблю. Моя донька також надає їй перевагу. Навчаю, звичайно, і на автоматі, і на механіці. Проте дівчатам рекомендую автомобілі з коробкою автомат. Це зручно, не треба зайве відволікатися. Так вони більше слідкують за дорогою, звертають увагу на знаки тощо.
–  Скількох дівчат ви вже навчили?
–  Я працюю з лютого. За цей короткий час у мене було десь 15 учениць.
–  Як багато треба часу, аби навчитися водити автомобіль?
–  Усе індивідуально. Загалом «від нуля» – щоденно працювати – протягом кількох тижнів. Якщо людина уже вміє кермувати, але є якісь моменти, в яких мало досвіду, то це займає менше часу. Наприклад, на парковку ми витрачаємо 2-3 заняття. Але була у мене досить здібна учениця, яка за один урок освоїла всі види паркування.
–  Як у вас проходять заняття?
–  Спочатку ми вибудовуємо маршрут. Я можу повезти за своїм, де великі дороги, транспортний потік, де мають бути ліві повороти – дуже на це звертаю увагу. Можемо їхати за маршрутом, запропонованим дівчатами. Часто це буденні локації: з дому на роботу, в магазин, школу, на заправку. Взагалі захоплюємо усе. Навчаємося, зокрема, паркуватися, у мене є для цього спеціальні конуси. Пишаюся, коли, скажімо, учениця каже, що вже ліпше паркується за свого чоловіка.

–  Анно, на вашу думку, який основний страх у водіїв-початківців?
–  Страх у тому, а що робити, раптом щось… Цей блок з’являється через відсутність достатньої кількості необхідної інформації. Кілометрами страх не переможеш. Ти його переможеш, підкреслюю, винятково глибокими знаннями і відточеними навичками. Коли ти знаєш, що робити у тій чи іншій ситуації на дорозі, тоді автоматично зникають будь-які страхи. Тому що ти знаєш, як правильно вчинити. Я дуже багато даю інформації на заняттях. І часто це те, про що чомусь не розкажуть в автошколах. Крім цього, я веду власний телеграмканал. Там розповідаю про різні ситуації на дорогах, ділюся лайфхаками,  розповідаю за автомобілі. Є там і розважальні пости.
–  А як ви навчилися добре водити автомобіль, якщо в автошколах цього не навчають?
–  Коли склала на водійське посвідчення, сідала за кермо і щодня їздила. Досвід і ще раз досвід. А стосовно різних орієнтирів і додаткових знань, то я багато дивилася відео різних інструкторів на ютюбі, які й розповідали та пояснювали про них. Потім я це все на практиці перевірила, і зараз цьому навчаю дівчат.
–  І наостанок, що порекомендуєте майбутнім водіям-водійкам?
–  Перше – пройти навчання в автошколі. Друге – ідеально вивчити теорію. Третє – прийти до мене на заняття (посміхається. – Ред).
–  Дякую за розмову!

573 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.