ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
14.05.2020 | 17:32

У Кропивницькому дiє «Школа пацiєнта» для людей з ВIЛ

У Кропивницькому дiє «Школа пацiєнта» для людей з ВIЛ

У благодiйнiй органiзацiї «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький» понад п’ять рокiв надають послуги для людей, якi мають ВIЛ-позитивний статус, за iнтервенцiєю «Школа пацiєнта».

За I квартал нинішнього року у «Школi пацiєнта» 137 осiб отримали знання про те, як жити з ВIЛ. Клiєнти виконують завдання для досягнення змiн емоцiй i поведiнки. Нині розпочали роботу з новими клiєнтами. Їх консультанти – соцiальнi працiвники Катерина Iгнатьєва i Павло Грибок, якi здiйснюють дiяльнiсть у рамках проєкту «Формування прихильностi до лiкування ВIЛ та утримання пiд медичним наглядом», що втiлюють за пiдтримки глобального фонду.

«Ми працюємо з клiєнтами шiсть сесiй. Допомагаємо прийняти свiй ВIЛ-статус. Розповiдаємо, що ВIЛ – це не вирок, що є безкоштовне лiкування. Ми з’ясовуємо, чи розумiє людина, навiщо приймати АРВ-терапiю, формуємо прихильнiсть до лiкування, наголошуємо на турботi про власне здоров’я, говоримо про труднощi i досягнення, обговорюємо супутнi захворювання, позитивну профiлактику та репродуктивне здоров’я. Лiки видають у Кiровоградському обласному центрi СНIДу на мiсяць, а якщо клiєнт показує прихильнiсть до лiкування – на довший перiод. Якщо людина не може приїхати за лiками, ми передаємо», – зауважила Катерина Iгнатьєва.

Пiд час занять у школi соцiальнi працiвники зустрiчаються особисто з клiєнтами. За необхiдностi також консультують по телефону. Як показує досвiд, люди, що живуть з ВIЛ, отримують максимально вiдповiдi на свої запитання та живуть повноцiнним життям.

Вiкторiя Семененко

Читайте також: Кропивничани мають можливість розповiсти свою iсторiю про те, як вперше протестувалися на ВIЛ 

Кіровоградщина: як хворi на туберкульоз і пiд час карантину отримують лiки 

690 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.