ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
05.12.2019 | 14:06

У Кропивницькому депутати ініціюють комплексний ремонт дворів за бюджетні кошти. ФОТО

У Кропивницькому депутати ініціюють комплексний ремонт дворів за бюджетні кошти. ФОТО

У Кропивницькому планують розробити програму «Затишний двір». Відповідний депутатський запит озвучив місцевий обранець, член фракції політичної партії "Наш край" Олег Краснокутський на дні депутата сьогодні, 5 грудня.

«У цю програму входитиме встановлення дитячих та спортивних майданчиків у дворах мікрорайонів, забезпечення освітлення внутрішньо будинкових територій, благоустрій під’їздів, забезпечення обрізки та видалення аварійних дерев, висадження нових зелених насаджень, встановлення альтанок для відпочинку, ремонт під’їздів із заміною вікон, встановлення поштових скриньок тощо. Часто ми вириваємо з контексту ремонтні роботи. Наприклад, виконується асфальтування дороги, а люди згодом просять освітлення, урни та інше. Прийшов час, щоб кожну дворову територію комплексно облагороджували», – наголосив Краснокутський.

Його колега Вадим Дрига додав, що не варто забувати і про мешканців приватних будинків.

«На жаль, часто ремонти доріг, провулків, освітлення у приватному секторі фінансують за залишковим принципом, потрібно нарешті почати це змінювати», – підкреслила Катерина Шамардіна.

Натомість депутатка Валентина Яремчук виступила проти такої ініціативи.

«Ми не можемо забороняти колегам вносити той чи інший депутатський запит. Але давайте будемо господарями. Адже у бюджеті немає такої кількості коштів, аби відремонтувати всі двори. Зараз немає грошей, аби встановити урни біля кожного багатоповерхового будинку, а тим більше біля будинків приватного сектору. На сьогодні ми ремонтуємо великі магістральні вулиці не тому, що так хочеться, бо не вистачає коштів. Ми можемо прийняти хоч три десятки програм, але на їх виконання бракує грошей. Згідно із законом про приватизацію багатоквартирні будинки належать мешканцям, які можуть брати співфінасування і кредити. Краще ті кошти спрямувати на заклади соціальної сфери», – зазначила Яремчук.

Секретар міської ради Андрій Табалов наголосив, що кошти можна знайти, переформатувавши програму з благоустрою міста.

«Протягом минулого року ми реалізували глобальні важливі проекти, тепер, вважаю, необхідно йти в мікрорайони. Стосовно програми, яку ініціюють депутати, з одного боку, коштів у нас недостатньо, а з іншого – я вважаю, що ця програма є фактично програмою з благоустрою, яку можна просто переформатувати чи додати певні статті. Я як депутат можу сказати, що спочатку люди звертаються, наприклад, з проблемами освітлення, а потім простять відремонтувати дорогу, встановити альтанку тощо. Тому зараз йде мова про комплексний підхід ремонту та облаштування територій біля будинків. Щодо можливості реалізації, то до нашої каденції мало хто вірив у будівництво арки, зміни в пасажирських перевезеннях. Але це все уже зроблено. Можливо, ми не встигнемо виконати за рік усю програму, але започаткувати таку ініціативу – в наших силах», – підкреслив очільник депкорпусу.

Проект програми мають розробити в управлінні ЖКГ. 

321 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.