ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
17.04.2017 | 12:01

У Кропивницькому 50 будинків, де на централізованому опаленні залишилося по три-чотири квартири

У Кропивницькому 50 будинків, де на централізованому опаленні залишилося по три-чотири квартири

У міській раді Кропивницького працюють над налагодженням ефективного теплопостачання міста. Наразі припинено хаотичне відключення від централізованого опалення, почалася співпраця з київським інститутом теплофізики щодо розробки комплексної схеми теплопостачання міста, досліджено житловий фонд на предмет видів опалення. 

Про це у коментарі РК повідомив заступник міського голови Олександр Мосін. Він розповів, що сьогодні у Кропивницькому нараховується 50 житлових будинків, де внаслідок хаотичного роздавання дозволів на відключення від централізованого опалення залишилося по три-чотири квартири, які опалюються комунальним теплопостачальним підприємством. Через це підприємство зазнає великих збитків. Наразі у міськраді створили робочу карту-схему, де позначено які будинки опалюються централізовано, які на автономках, де квартир з автономками найбільше. 

У всі попередні роки дозволи на автономки роздавалися хаотично, а тому 60% споживачів уже відключені від централізованого опалення. Якщо й надалі давати дозволи усім без розбору, решті споживачів доведеться сплачувати за тепло більше, або міський бюджет дотуватиме теплогенеруюче підприємство щоб перекрити борги. В один момент відімкнути місто від старих тепломереж і перейти на інші джерела опалення у сьогоднішніх умовах дуже складно, адже потрібні чималі кошти.  

«У нашому місті система теплопостачання розбалансована більш ніж на 60%. Щодо автономного опалення, то держава заборонила встановлення автономок в окремих квартирах відповідним законодавством. Є позиція Верховного суду України і наказ Міністерства, який регулює порядок відключення від централізованого опалення. Зміни зводяться до того, що за рішенням жителів багатоповерхівки відключають або весь будинок, або лише одиничні квартири, які залишились на централізованому опаленні», - пояснює Олександр Мосін.

Стратегію подальшого розвитку дасть розробка Схеми теплопостачання міста.

«Наразі стоїть завдання із розроблення принципової схеми теплопостачання міста. Вже ведуться консультації  з профільним київським інститутом теплофізики. На сьогодні держава каже про те, що при розробці Схеми теплопостачання, її треба погоджувати у Мінрегіоні. Тобто, теплопостачання міст є загальнодержавної проблемою. Коли її розроблять, будуть вивчені всі питання щодо теплопостачання міста, на її основі прийматимуться відповідні управлінські рішення, розроблятимуться проекти», – зазначив Олександр Мосін.
«Треба говорити відверто, ми не зможемо просто завтра замінити котли теплогенеруючих підприємств. Має бути розроблена відповідна Програма. На скільки років вона буде розрахована залежатиме від Схеми теплопостачання. У Європі в енергетичній сфері йдуть до централізації, тобто збирають інформацію по усіх територіях, стосовно того, скільки можуть витрачати газу, скільки продукують сміття, скільки використовують інших ресурсів для опалення. На основі усіх даних розробляють Схему задля ефективного використання наявних ресурсів. Таким чином і нам потрібно рухатися. При розробці Схеми теплопостачання буде стратегія опалення міста. Але якщо продовжуватимемо хаотично надавати дозволи на відключення, існуюча система теплопостачання буде розбалансована ще більше. Щоб хоч трохи її збалансувати, зараз домовлено давати дозволи на відключення від централізованого теплопостачання у тих будинках, де лишилося по 3-4 квартири», - пояснює посадовець.

Після попереднього вивчення системи теплопостачання, у міськраді отримали катастрофічні висновки.

«Після детального вивчення системи теплопостачання міста й створення відповідної карти, стало зрозуміло, що у місті близько 50 будинків, де на централізованому опаленні підприємства «Теплоенергетик» залишилося по 3-4 квартири. Необхідно вирішити питання про їх відключення задля економії ресурсів. Ми вивчаємо можливості, як допомогти цим людям перейти на автономне опалення», - розповів Олександр Мосін.

Крім того, лише протягом останнього року міська влада зробила для прозорості процесу оформлення дозволів на відключення від ЦО більше, ніж за всі попередні каденції. В яких, до речі, працювали депутати, які сьогодні називаються опозицією і через популістичні вимоги блокують сесійні засідання.

Так, сьогодні усі заяви громадян на відключення від ЦО проходять через ЦНАП, де фіксуються в електронному форматі. Нарешті припинено сумнівну практику, коли заяви приймала секретар комісії із розгляду питань про відключення від централізованого опалення. Та й замінено самого секретаря. Наразі ці обов’язки виконує Ірина Матвієнко, вдова загиблого у зоні АТО прикордонника Андрія Матвієнка.

«Просто так говорити, що давайте усім підряд давати дозволи на автономки, це не фаховий підхід. Такі заяви технічно й економічно необґрунтовані. Нехай ці заявники із демократичної більшості сюди прийдуть і попрацюють, я не тримаюся за місце. Тут зовсім не просто, крайнім є кожен день», - висловився Олександр Мосін.
1661 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.