ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
08.04.2021 | 11:20

У Кіровоградському лісгоспі повідомили власну позицію щодо розкриття СБУ експорту деревини

У Кіровоградському лісгоспі повідомили власну позицію щодо розкриття СБУ експорту деревини

Як раніше повідомляв РК, Служба безпеки України заблокувала протиправний механiзм масштабного експорту високоякiсної деревини з держлiсгоспiв Кiровоградщини. Щомiсяця вивозили продукцiю на понад п’ять мільйонів гривень. 

У Кіровоградському обласному управлінні лісового та мисливського господарства відреагували на заяву СБУ та повідомили свою офіційну позицію щодо інформації.

«З 1 листопада 2015 року поставку на експорт лiсоматерiалiв необроблених не здiйснюють, оскiльки заборонена законом України «Про особливостi державного регулювання дiяльностi суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, пов'язаної з реалiзацiєю та експортом лiсоматерiалiв». Що стосується щомiсячного вивезення на експорт лiсопродукцiї на понад 5 мільйонів гривень, то ця iнформацiя не вiдповiдає дiйсностi та не пiдтверджена достовiрними доказами.

Протягом 2020-2021 рокiв обласне управлiння лiсового та мисливського господарства не видало жодного сертифiката про походження лiсоматерiалiв та виготовлених з них пиломатерiалiв для здiйснення експортних операцiй на деревину цiнних порiд, визначених статтею 1 Закону України «Про особливостi державного регулювання дiяльностi суб'єктiв пiдприємницької дiяльностi, пов'язаної з реалiзацiєю та експортом лiсоматерiалiв» (акацiя, береза, вишня, груша, горiх, каштан, тис ягiдний, черешня, явiр, ялiвець).

Поставку продукцiї переробки лiсогосподарськими пiдприємствами на зовнiшнiй ринок здiйснюють вiдповiдно до дiючих контрактiв, а обласне управлiння видає сертифiкати вiдповiдно до тимчасового порядку, затвердженого постановою КМУ № 1260.

Пiд час обшуку в управлiннi, який провели з грубими порушення Кримiнального процесуального кодексу, вилучили робочi записники керiвникiв, якi мiстили робочi записи, що стосувалися дiяльностi управлiння як органу, яким координують державнi лiсогосподарськi пiдприємства. Крiм того, вилученi папери, у яких мiстилося офiцiйне листування з потенцiйними споживачами продукцiї переробки. Дане листування зареєстроване в управлiннi i не може бути вiднесене до «чорної бухгалтерiї» або «чорнових записiв».

Управлiння звертає увагу на те, що розмiщенi на сайтi СБУ вiдео- та фотоматерiали вiдзняли на територiї нижнього складу державного пiдприємства «Чорнолiський лiсгосп».Нижнiй склад призначений для тимчасового зберiгання i первинної обробки заготовленої деревини, часткової її переробки та вiдвантаження продукцiї споживачам. На його територiї розмiщений цех переробки деревини.
З матерiалiв СБУ видно, що лiсопродукцiя, яка знаходиться на територiї нижнього складу, промаркована чiпами, що свiдчить про законнiсть заготiвлi деревини.

Дану лiсопродукцiю реалiзували споживачам за результатами аукцiону з продажу необробленої деревини, що пiдтверджують вiдповiдними документами. Якiсть деревини вiдповiдає зазначенiй у товарно-транспортнiй накладнiй, яка, у свою чергу, є основним документом на перевезення вантажу.

Враховуючи, що кримiнальне провадження не закiнчене, не проведенi експертизи, не надана правова оцiнка дiям лiсогосподарських пiдприємств та управлiння, не можна робити висновки про незаконнiсть або неправомiрнiсть таких дiй, а також у такий спосiб  їх дискредитувати», – йдеться у повідомленні.
375 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.