ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
06.11.2019 | 11:28

У Кіровоградській області тестують на ВIЛ ув’язнених та засуджених

У Кіровоградській області тестують на ВIЛ ув’язнених та засуджених

На Кiровоградщинi благодiйна органiзацiя «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький» у рамках проекту «Заради життя» (Serving Life), що фiнансується агентством США з мiжнародного розвитку (USAID) та впроваджується РАТН, два роки поспiль тестує на ВIЛ засуджених на ув’язнених. 

Проєкт впроваджують у семи державних установах виконання покарань – ДУ «Кропивницька виправна колонiя № 6», ДУ «Кропивницький слiдчий iзолятор», Кропивницький мiський вiддiл з питань пробацiї, ДУ «Петрiвська виправна колонiя № 49», ДУ «Олександрiвський виправний центр № 104», ДУ «Устинiвський виправний центр № 37», Олександрiйський мiськрайонний вiддiл фiлiї центру пробацiї в областi.

«У мiсцях позбавлення волi високий рiвень поширюваностi соцiально-значущих захворювань. Благодiйна органiзацiя «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький» – найбiльша пацiєнтська органiзацiя у нашому регiонi, яка майже п'ятнадцять рокiв протидiє епiдемiї ВIЛ. Тому ми вважаємо за необхiдне максимально обстежити всi групи ризику з метою вчасної дiагностики та лiкування. Проводимо скринiнгове анкетування на ВIЛ, туберкульоз, вiрусний гепатит. З кожним клiєнтом укладаємо «поiнформовану угоду», де вiн, письмово погоджується на соцiальний супровiд. Вiдтак, ув’язненi i засудженi перебувають пiд нашим супроводом з моменту виявлення хвороби до повного та ефективного її лiкування», – зауважив керiвник пенiтенцiарного напрямку БО «100 вiдсоткiв життя. Кропивницький», координатор проєкту «Заради життя» Олександр Камiнський.

У командi задiянi соцiальнi та медичнi працiвники. У кожного своя роль супроводу ув’язнених i засуджених. Соцiальнi працiвники здiйснюють дотестове консультування, тобто морально готують клiєнтiв до проходження експрес-тестування на ВIЛ, допомагаючи зрозумiти його необхiднiсть. Коли ж дiагноз пiдтверджують, складають iндивiдуальнi плани соцiального супроводу клiєнта, надають консультацiйнi послуги щодо формування прихильностi до АРТ-лiкування та диспансерного спостереження. Медичний працiвник здiйснює як особистi зустрiчi, так i онлайн-консультацiї з приводу призначення антиретровiрусної терапiї та формування прихильностi, за потреби клiєнта перенаправляє до необхiдних спецiалiстiв.

«Важливо, щоб ув’язненi та засудженi довiряли соцiальному працiвнику. Тому певний час триває налагодження контакту, формування певної довiри. У Петрiвськiй виправнiй колонiї № 49 з цим простiше, адже дiє модель «рiвний рiвному». Там працює наш соцiальний консультант Вiталiй, який одночасно вiдбуває покарання у колонiї. Його сприймають за свого – вiн колишнiй наркозалежний. Вiн зумiв перебороти свої страхи i проблеми, тому зараз допомагає iншим», – додає Олександр Камiнський.

Протягом реалiзацiї проекту «Заради життя» соцiальнi працiвники надали майже двi тисячi консультацiй засудженим та ув’язненим. У результатi 68 ВIЛ-позитивних осiб, якi мають конфлiкт з законом, поставиили на диспансерний облiк та вперше призначили антиретровiрусну терапiю. За пiдсумками скринiнгового анкетування у 16 ВIЛ-позитивних осiб пiдтвердився гепатит, тож вони отримують безкоштовне лiкування, а у 36 ув’язнених та засуджених – туберкульоз. 

Зараз команда проекту «Заради життя» планує розширити свої можливостi – тестувати статевих та iн’єкцiйних партнерiв, а також бiологiчних дiтей ВIЛ-iнфiкованих осiб, якi перебувають в установах виконання покарань.

Вікторія Семененко

193 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.