ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
22.10.2015 | 16:22

У Кіровограді розповіли про "фіктивні" соціологічні компанії

У Кіровограді "Асоціація політичних наук" зробила моніторинг компаній, які займалися соціологічними опитування, щодо майбутніх результатів місцевих виборів. Про це розповів політолог Дмитро Сінченко на прес-конференції. 

"Такі опитування проводило шість організації: Центрально-українська соціологічна лабораторія, ГО «Чесні вибори», Київський інститут публічної політики та консалтингу, Центр регіональних досліджень, Спілка молодих політологів,  дослідницька компанія «Актив-груп». Ми аналізували всі ці компанії за кількома параметрами: спроможність, досвід, професійність, системність роботи і репутацію соціологів», - розповів Дмитро Сінченко.

За його словами, Центрально-українська соціологічна лабораторія працює в Кіровограді з 90-х років, вона має базу, власну сторінку на сайті КДПУ та людський ресурс. Однак лабораторія активізовує свою роботу у передвиборчий період. «Центрально-українська соціологічна лабораторія має погану репутацію і займається маніпулюванням даних. Наприклад, нещодавно в опитувальну анкету соцлабораторії були включені ті політичні сили, які не збиралися брати участь у виборах, а також наявні помилки в прізвищах кандидатів, що говорить про непрофесійність», - зазначив Дмитро Сінченко. І додав, що такої ж помилки допустилася одеська компанія Центр регіональних досліджень. Вона включила в анкету політичні сили, які не приймають участь у виборах.

За словами Дмитра Сінченка, єдина інформація, яку вдалось знайти про Київський інститут публічної політики та консалтингу, це новина про те, що він був створений менше місяця тому. «Цікаво, що ця київська компанія відразу після створення зайнялася проведенням соціологічного дослідження про місцеві вибори саме в Кіровограді», - сказав політолог. Жодної інформації не вдалося знайти про ГО «Чесні вибори». Тому вони отримали найнижчий відсоток у рейтингу довіри серед всіх соціологічних компаній. А очолила цей список - компанія «Актив-груп», яка має власний сайт та активно займається соціологічними опитуваннями.

Дмитро Сінченко також представив середньоарифметичні показники політичних партій та кандидатів на міського голову враховуючи опитування всіх компаній.

1.  БПП «Солідарність» - 15, 03%

2.  «Батьківщина» - 10,48%

3.  «Наш край» - 8, 48%

4.  «Самопоміч» - 7, 44% та «Опозиційний блок» - 7, 44%

5.  «Радикальна партія» - 5,95%

6.  «Народний контроль» - 4, 62%

7.  «Свобода» - 4,13%

8.  УКРОП – 3,88%

9.  «Рідне місто» - 3, 13,%

Не визначилося – 23,8 %.

Що ж до кандидатів на міського голову, то перше місце у рейтингу посідає Андрій Табалов (20,88%); друге – Андрій Райкович (17,87%), третє – Артем Стрижаков (17,63%). Всі інші кандидати мають показники довіри виборців від 5 до 1 відсотка. 

657 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.