ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
19.09.2015 | 14:43

У Кіровограді пропонують запровадити диференційований тариф на вивезення сміття

Вчора, 18 вересня, відбулось підсумкове засідання міської комісії з питання функціонування міського сміттєзвалища, що на Завадівці. Нагадаємо, комісія була створена навесні цього року за ініціативи голови ГО «Рідний Кіровоград» Андрія Табалова. До її складу увійшли депутати міської ради, начальники профільних управлінь, спеціалісти у галузі екології та природоохорони, представники громадських організацій. За період роботи, комісія здійснювала виїзні засідання безпосередньо на сміттєвий полігон, а також шукала позитивні приклади того, як в Україні вирішується проблема з сміттєпереробкою. Щодо завдання з пошуку території, куди можна перенести сміттєзвалища із Завадівки, яке ставила собі на початку комісія, то поки що вільної ділянки не знайдено.

Разом з тим, було напрацьовано низку пропозицій, які вирішено рекомендувати профільному управлінню та депутатам міської ради наступного скликання. Так, зокрема, як зазначив голова комісії депутат міської ради Олексій Олійник, рекомендується відвести прилеглу до полігону земельну ділянку для розширення сміттєзвалища, аби зменшити навантаження на сміттєзбиральник; провести поетапне огородження сміттєзвалища нагірною канавою, аби обмежити доступ сторонніх на полігон; проводити місячники благоустрою навколо полігону; здійснити рекультивацію на полігоні та інше.

На ідеї пошуку земельної ділянки для перенесення полігону наполіг голова ГО «Рідний Кіровоград» Андрій Табалов. Також він виступив за те, щоб запровадити диференційований тариф на вивезення сміття. «Аби заохотити населення до роздільного збору відходів пропонується запровадити диференційовані тарифи на вивезення сортованих та несортованих відходів», - зазначив Андрій Табалов. Окрім цього він поділився результатами своєї поїздки до Луцька в рамках роботи комісії.

«Мною була здійснена робоча поїздка до міста Луцьк та зустріч із заступником голови ОДА по обміну досвідом з реалізації залучення інвесторів до будівництва сміттєпереробного заводу. Це непроста та довготривала робота, але результати відчутні. Перший проект, за підтримки німецьких інвесторів планується в м.Нововолинськ, крім того в проекті є Житомир та Дрогобич. Об’єм інвестицій в м.Нововолинськ складає 40 млн.євро і що саме головне, при цьому тарифи на вивезення сміття для населення підвищуватись не будуть.

І це лише перший крок в пошуку рішення та інвестора, мною будуть здійсненні й інші робочі поїздки для обміну досвідом в місто Рівне, Житомир та Івано-Франківськ (м.Калуш), а також зустрічі з потенційними інвесторами».

Також голова ГО «Рідний Кіровоград» запропонував призначити відповідальних осіб за пошук земельної ділянки для перенесення сміттєзвалища; розробити програму з роздільного збору сміття; поставити перед керівництвом підприємства, яке займається збором і вивезенням сміття завдання надати міськраді покроковий план з реалізації програми роздільного збору сміття та інше.

Члени комісії одноголосно підтримали озвучені під час засідання пропозиції. 

965 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.