ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
20.08.2015 | 09:58

У Кіровограді презентували традиційну передвиборчу «соціологію» місцевого розливу

У Кіровограді презентували традиційну передвиборчу «соціологію» місцевого розливу

Вчора, 19 серпня, традиційно за кілька тижнів до початку виборчої кампанії у Кіровограді відбулась презентація результатів соціологічного дослідження Центрально-Української соціологічної лабораторії. Презентували результати десятиденного опитування громадської думки кандидат соціологічних наук Едуард Клюєнко та кандидат політичних наук Руслан Стадніченко, які є викладачами кіровоградського педуніверситету.

Едуард Клюєнко розповів про результати опитування містян з приводу найбільш болючих проблем Кіровограда, політичних вподобань, а також майбутньої назви міста. У двохсоттисячному за кількістю населення місті опитування проводилось серед 600 осіб. Похибка дослідження становить +/- 4,2%. Опитування проводили студенти Клюєнка і Стадніченка. Так, серед проблем міста, які найбільше турбують кіровоградців озвучено: поганий стан доріг і благоустрою, корупція у владі, безпритульні собаки, погана робота транспорту. Проте однієї конкретної найбільш нагальної проблеми опитані висловити не змогли.

Щодо політичних вподобань, то із запропонованого списку всеукраїнських партій респонденти висловили найбільшу підтримку Блоку П. Порошенка, ВО «Батьківщина», партії «Самопоміч».

Щодо перейменування міста, то 40% - 240 опитаних - за Єлисаветград, близько 30% - 180 осіб проти будь-якого перейменування, 10% - 60 осіб висловились за Кіровоград, як власну назву, ще 6,8% - 40,8 осіб не визначились з цього питання, решта 13,2% - 79,2 осіб підтримують низку нових українських назв міста – Златопіль, Інгульськ, Ексампей та ін.

У рейтингу політиків, яких у місті знають і яким довіряють лідирують Андрій Табалов, Максим Березкін, Артем Стрижаков, Лариса Онул, Олександр Дануца та ін. Ці ж політики лідирують в опитуванні як кандидати на посаду міського голови.

Детальніше з презентацією Клюєнка можна ознайомитись за цим посиланням.

У попередні роки дані соцдослідження очолюваної Клюєнком лабораторії вирізнялися тенденційністю і "свідчили" про приголомшливі відсотки довіри мешканців Кіровоградщини екс-Прем’єр-міністру Миколі Азарову, попередньому керівництву області на чолі з регіоналом Сергієм Ларіним, колишньому «куратору» області Януковичу-молодшому та пророкували перемогу на виборах до ВР провладному кандидату Олександру Шаталову, котрий в результаті програв зі значним відривом Андрію Табалову.

Коментуючи під час прес-конференції цей провальний прогноз, Клюєнко зазначив: «Катастрофічності у цьому нема, бо кандидат, який програв, ніяких претензій до мене не мав. Ми цю ситуацію прогнозували за десять днів до виборів, і всі прекрасно знають, яких помилок наробив один із кандидатів за останні десять днів. Я вам скажу чесно і відверто, що ми проводили опитування на останньому тижні. Але ми його не публікували. Водночас резльтати нашого опитування цілком збіглися з результатом виборів. А екзит-пол, який ми проводили для Савіка Шустера в той час, підтвердив той результат. Але провалу не було. Мені всі подякували… Тоді пройшов невеликий дощик, який не дав молоді проголосувати за «УДАР». Так, банальні речі зазвичай пояснюють багато серйозних», - знервовано зазначив пан Клюєнко.

Після вчорашньої прес-конференції користувачі соцмереж висловили своє бачення стосовно вищенаведених соціологічних даних. Зокрема кіровоградка Олена Горобець написала у Фейсбуці: 

«Мимоволі згадую як ми, студенти старших курсів істфаку, брали участь у подібних опитуваннях. Едуард якось після лекції запропонував підробіток - ходити по квартирах опитувати людей, роздав анкети, суворо проінструктував, попередив, щоб все робили по правилам, бо буде вибіркова перевірка.
(...)Десь на середині я пошкодувала що в це вляпалась, бо гроші невеликі, а мороки до біса. А от мої колеги виявились винахідливішими, в них проблем з опитуванням не було, коли ж я почала розпитувати як так, відповіли, що частину анкет заповнили самі, частину попросили заповнити родичів і знайомих. Перевірку пройшли і чесні анкети і їх підтасовані, відтоді я соцопитуванням не вірю».

А такий відгук залишила Вікторія Лінцова: 

"Соціологія в країні недорозвинена, про неї згадують або напередодні виборів, або замовники реклами... Описане дослідження, яке проводилось невмотивованими непрофессіоналами - це аматорська робота, а не соціологічне дослідження". 

893 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.