ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

У головній книгозбірні Кропивницького з’явилася нова книга про Арсенія Тарковського

У головній книгозбірні Кропивницького з’явилася нова книга про Арсенія Тарковського

Щойно побачила світ книга літературознавця з Києва Наума Резніченка «Моя броня и кровная родня». Йдеться в ній про джерела творчості визначного поета-земляка Арсенія Тарковського (1907-1989).

"В основі поетичного космосу Арсенія Тарковського лежить глибоке й органічне чуття світової культурної традиції, котре переростає в прямий діалогічний контакт з її знаковими фігурами – будівничими культурної Ойкумени й провідниками духовної енергії, що пов’язує минуле, сучасне й майбутнє в єдності великого часу культури", – зауважує Наум Резніченко.

Автор знаходить витоки творчості Арсенія Тарковського і в біблейній, і античній, і практично всіх наступних значимих культурних проявах людської цивілізації включно з ХХ століттям. Звертає увагу на помітне зацікавлення Тарковського ідеями Григорія Сковороди. У зв’язку із роздумами про вплив родини (зокрема, матері, батька, старшого брата Валерія), на сторінках книги неодноразово зустрічаємо згадки про Єлисаветград. А ще - про дотичні малій батьківщині Арсенія «степові сюжети». Зокрема, як «14-річний підліток тікає в степ з поїзда, яким його везли на «революційний суд» з Єлисаветграда в Миколаїв за антиленінські вірші»…

Книга Наума Резніченка має привернути увагу не лише любителів красного письменства, краєзнавців, але й широкий загал кропивничан, оскільки йдеться в ній про творчість особистості на честь якої в Кропивницькому названо вулицю й літературну премію.

Познайомитися з новинкою можна у відділі мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського.


297 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.