ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

У Державному архіві Кіровоградської області відкрили третю музейну кімнату. ФОТО

У Державному архіві Кіровоградської області відкрили третю музейну кімнату. ФОТО

Учора, 14 серпня, в другому корпусі Державного архіву Кіровоградської області відкрили «Кабінет-бібліотеку лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Володимира Базилевського».

"Подію приурочилидо дня народження видатного сучасника-земляка та 65-ти річчя діяльності його як поета, прозаїка, літературного критика й перекладача. Архів здійснює роботу над створенням фонду особового походження Володимира Базилевського. Наразі з рук ювіляра ми отримали понад двох тисяч друкованих видань, окремі документи, художні та фото-роботи. Все це й розміщено в «Кабінеті-бібліотеці Лауреата Національної премії імені Тараса Шевченка Володимира Базилевського», де дослідникам його життя і творчості буде зручно працювати", – запевнив директор ДАКО Олег Бабенко.

Під час урочистостей також виступила член Національної спілки письменників України, поетеса Антоніна Корінь. Вона розповіла про враження від зустрічей з визначним земляком на Кіровоградщині, його вплив на її творчість.

Володимир Базилевський друкуватися почав у 1954 році. Є членом НСПУ від 1972 року. Лауреат кількох літературних премій. Народився 14 серпня 1937 року в селищі Павлиш Онуфріївського району. Понад два десятиліття жив у місті на Інгулі. Працював у редакції газети «Кіровоградська правда», керував літературною студією «Сівач». Автор книжок поезії «Поклик простору» (1977), «Допоки музика звучить» (1982), «Чуття землі небесне» (1983), «Труди і дні» (1984), «Вибране» (1987), «Колодязь» (1988), однотомника вибраних поетичних творів «Вертеп» (1992), «Вокзальна площа» (1995), «Украдене небо» (1999), «Віварій» (2004), «Кінець навігації» (2004), «Крик зайця» (2004), «Читання попелу» (2007), «Шляхами вітру» (2011) та книг критичної прози «І зав'язь дум, і вільний лет пера» (1990), «Лук Одіссеїв» (2005), «Холодний душ історії» (2008).

Це вже третя музейна кімната, створена в обласному архіві. Раніше було відкрито меморіальну кімнату-музей письменника й краєзнавця Миколи Смоленчука та кімнату-музей «Пам’яті репресованих радянською владою».

Фото автора


623 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.