ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Цинові гудзики Московського патріархату

Цинові гудзики Московського патріархату

«…Аж землячок,                                                                                                               

Спасибі, признався,                                                                                                           

З циновими ґудзиками:                                                                                                                 

«Де ти тут узялся?»                                                                                                                     

Тарас ШЕВЧЕНКО                                                                                                      

Активізація зусиль Української православної церкви Київського патріархату і підтримка їх владою викликали відповідну активізацію спротиву підрозділу РПЦ в Україні, котрий чомусь теж називається УПЦ. 

Те, що цей підрозділ вдається до будь-яких засобів, щоб довести право на первородство московської церкви, відомо давно. На жаль, далеко не всім. 

У радянських школах та вишах (а саме їхні випускники сьогодні становлять головну масу прихожан ) історію церкви не вчили, тож маніпулювання фактами для церковників не становить труднощів. З чого вони й розпочали нинішню кампанію. 

Першим відгукнувся у Facebook заступник голови відділу зовнішніх зв’язків УПЦ МП протоієрей Микола Данилевич: «Думаю я, що це все закінчиться великим пшиком, як це було багато разів до цього. Чому? Тому що будують на тому фундаменті, на якому в принципі будувати неможливо. Починати треба з УПЦ, а не з її сепаратних частин. Піджак до гудзика не пришивають, а навпаки, гудзик до піджака. Наша Українська православна церква з самого початку церковного розділення (зусиллями ФСБ Росії. – Авт.) виступає за подолання розділення і за Єдину церкву. Ми не проти, ми за. Але на канонічних засадах» (читай – на умовах Московського патріархату). 

Йому власна репліка здалася настільки дотепною, що він, навіть, не помітив, як осоромився. Бо коли говорити про «піджаки» і «ґудзики» стосовно православ’я, то роль «ґудзика» тут посідає саме Московська церква.

Історія сходження Російської православної церкви і її взаємин із Київською митрополією досить складна. Але легко читається, коли розглядати її, спираючись на конкретні факти, а не московські міфи. 

Відомо, що Київська митрополія з’явилася в результаті хрещення Русі як дочірня церква Константинопольського патріархату. Потім її автокефалія  була втрачена через продажність деяких церковників, зокрема, митрополита Гедеона, який у  жовтні 1685 року з благословення гетьмана Самойловича поїхав до Білокам’яної та склав там присягу на вірність Московській патріархії, в результаті чого їй і було підпорядковано Українську православну церкву. Москва банально прихопила духовну опору України, що  так характерно для нашої північної сусідки – пригадайте Шеченкове: «Москалики що заздріли, то все очухрали». А Україну «свої ж діти» в черговий раз продали за тридцять срібляників, що також у традиціях нашої духовної та світської еліти, котра в першу чергу думає про себе, а потім уже про Вітчизну, якщо думає про неї взагалі.

Митрополією московська церква стала аж у 1448 році, коли Собор єпископів у Москві самочинно обрав свого першого митрополита Іону, що стало фактом проголошення її автокефалії, чого Константинополь не визнавав до 1589 року. Таким чином Московська митрополія протягом ста сорок одного року залишалася неканонічною. На це московський люд не зважав, ходив до своєї церкви, сповідувався там і відмолював гріхи. Що слід пам’ятати  промосковським клірикам, котрі на кожному кроці розводяться про  неканонічність Київського патріархату. 

Автокефалію разом із  патріаршеством Москва буквально вибила з патріарха Єремії Другого, спочатку люб’язно запросивши його до Москви, а потім кинувши у в’язницю, з якої він  вийшов, лише погодившись підписати відповідну грамоту. Сталося це у 1589 році. А передача української церкви в обійми Московського патріархату відбулася у 1686 році, коли Константинопольський патріарх Діонісій за «три сорока соболів і двісті червоних» дав на це згоду, за що потім собором архієреїв був позбавлений патріаршої кафедри. 

Виходить, що «ґудзиком» є якраз Московський патріархат, причому стосовно не тільки до Константинопольського, а й Київського патріархату.

У святих отців Російської православної церкви і їхніх сателітів є серйозні причини, щоб непокоїтися. 

Сьогодні парафії УПЦ МП становлять близько половини від загальної кількості усіх парафій РПЦ,  із канонізацією Київського патріархату їй реально загрожує перспектива позбутися становища кількісно найбільшої православної церкви у світі. Другий аспект – кошти  з українських парафій сановлять левову частку надходжень до РПЦ, а хто ж так просто відмовляється від грошей. І третій – політичний: на території України ідея «Русского мира» з утворенням  Помісної церкви назавжди почиє в Бозі, Росія втратить величезну аудиторію для пропаганди своїх маячних ідей, а відтак і свій вплив на віруючих. 

Тож попереду на нас чекають великий гвалт і лемент. Будуть заяви від російських політиків, пастирські послання із Чистого провулку (резиденція патріарха Кирила) та від митрополита Онуфрія, звернення до послів і керівників інших держав, «стояння» і «ходіння» на захист промосковської УПЦ, будуть витії у клобуках й істерички у чорних підрясниках, будуть інсинуації й дешеві фейки. 

А «караван іде». Вселенський патріархат розпочав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській православній церкві. Відповідне рішення ухвалив Святий і Священний синод. Ним прийнято до розгляду звернення від президента та ієрархів українських православних церков, а також постанову Верховної Ради про надання томосу про автокефалію православній церкві в Україні. 

658 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.