ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

То про що базар?

То про що базар?

До виборів чергового президента України залишилися лічені дні. На кону дві постаті – політик Петро Порошенко і поки що не політик Володимир Зеленський

Один підписав угоду про Асоціацію з Європейським Союзом (яка з багатьох питань успішно не виконується), безвізом прорубав двері в Європу (що, попри можливі серйозні економічні наслідки, допомогло розрядити на деякий час ситуацію з доходами на душу населення), підтримав прагнення українців і довів до кінця їхнє бажання мати свою помісну церкву (що стало ще одним цв’яхом у домовину «Русского мира» на українській землі). Можна було б говорити ще й про відродження армії, коли б не трагічні прорахунки під Іловайськом і Дебальцевим і невиправдані жертви в Донецькому аеропорту (адже за Мінськими домовленостями його територія мала мирно відійти до зони тимчасової окупації, як – з іншого боку – Дебальцеве залишатися українським). А далі  – корупція, мародерство, кумівство, недієздатне судочинство тощо.

Другий претендент задля розбудови держави ще не зробив нічого, хіба що створив найкращий на пострадянському просторі театр мініатюр, хоча й далеко не бездоганний у багатьох відношеннях. Не зробив, бо там не був. Тобто, на державній службі. А відтак йому не закинеш ні корупцію, ні кумівство, ні воєнні прорахунки. Хіба що є питання стосовно розуміння національної сутності держави – він виріс поза межами української культури і збоку від української мови, а тому дана царина для нього практично terra incjgnita. Що для розбудови повноцінної Української держави далеко не небезпечно.

Отже, все, що ми можемо знати про претендентів, ми вже знаємо. І не думаю, що нам ще потрібно обростати якимись подробицями, на зразок, скільки наркоти у крові одного чи алкоголю, вибачте, у сечі другого. Такі речі треба вводити у законодавство, а вже потім інтригувати ними виборців.

Тим часом, величезна армія політиків, політологів, аналітиків, експертів, політтехнологів, журналістів  сьогодні працює, як Стаханов у забої. Практично з тим же завданням – не для поліпшення технології, а на збурення «стахановського руху» серед виборців. І не безуспішно. Вже важко знайти бабусь, котрі б на лавочках перед під’їздами чи колодами обабіч вулиці не говорили про претендентів: «Порошенко – голова», «Зеленському пальця до рота не клади»…  Тоді, як говорити треба про інше. В першу чергу  вище згаданим політикам, політологам, аналітикам, експертам, політтехнологам і журналістам. Так чи інакше один із двох кандидатів стане президентом. І нікуди ми від цього не дінемося. Причому, згідно з нашим вибором, зокрема й тих, хто красномовить сьогодні у телестудіях. І всі ми нестимемо тягар відповідальності за наш вибір. У тому числі і ті, хто не захоче прийти на вибори чи, скажімо, зіпсує бюлетень – гріха вони не позбудуться. Як і Пілат, котрий у годину Х «умив руки», однак так їх і не відмив.

То про що базар? На одних каналах хвалять Порошенка і висміюють Зеленського, на інших навпаки. Вже й не розбереш, де факт, де фейк, а де відверте фуфло. І що з того? Кого б із них ми не обрали, матимемо серйозні ризики. Головні з них – консервація сьогоднішнього стану з посиленням силових структур (якщо президентом буде Порошенко), або ж дрейф у бік Росії з поступовою втратою незалежності від північного сусіда (Зеленський). Та ще – параліч влади в результаті непримиренних розбіжностей між народними депутатами й адміністрацією президента. Не обов’язково, але може бути. 

Тому говорити треба не про ті чи інші достоїнства і вади претендентів (їх ми вже знаємо), а про запобіжні заходи на випадок обрання як Порошенка, так і Зеленського, і якими ці заходи мають бути. Одним із таких повинно стати негайне прийняття закону про імпічмент президента і закону про президента України. Це очевидно. Є й багато й інших запобіжників, котрі потрібно обговорювати сьогодні, а не витрачати час на пустопорожні балачки з емоціями на зразок циганочки з виходом. Тоді громадянське суспільство визначиться з орієнтиром, і може справді скластися  ситуація, яку прогнозує чинний прем’єр-міністр Волододимир Гройсман: «У країні все буде добре, незалежно від того, хто переможе на виборах президента».

227 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.