ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
24.05.2019 | 16:51

То хто ж і чиїм коштом створює мурал на Попова у Кропивницькому?

То хто ж і чиїм коштом створює мурал на Попова  у Кропивницькому?

У Кропивницькому почали створювати перший у місті мурал. Його малюють по вулиці Космонавта Попова, 22, корпус 1.

Це один із переможців-проектів "Громадського бюджету-2019". Автор проекту – Антон Кравцов.

Проте на одному із кропивницьких інформаційних сайтів з'явилася інформація, що цей проект належить команді муніципального бюро  Артема Стрижакова.

"Процес підготовки до створення масштабного арт-об’єкту був досить кропітким. Після того, як міська влада не надала можливості створити мурал на стіні обласного художнього музею, муніципальне бюро вирішило самостійно знайти локацію, де можна реалізувати проект", – пишуть на сайті.

За словами співініціатора проетку, як ідеться у сюжеті "UA:Кропивницький", Ігоря Саєнка, вартість проекту становить майже 400 тисяч гривень. Гроші на створення муралу виділили із фонду.

"Перше – ми утеплили стіну майбутнього муралу. На початку весни провели зустріч із мешканцями будинку та презентували їм цю ідею. Майже 100 % нас підтримали", – повідомив Саєнко.

Відразу після появи поданої вище інформації, з’явилася й реакція на неї кропивничан. Причиною тому став факт, що ні та сайті Стрижакова, ні в коментарі співініціатора на йшлося про те, що мурал – переможець "Громадського бюджету-2019". Так, своє ставлення до ситуації прокоментувала на сторінці у соцмережі Яна Вічірко.

"Дійсно, це просто диво. Пропоную Артему Стрижакову повернути гроші до міського бюджету, а це 150 тисяч гривень, адже виявляється проект зі сворення першого міського муралу реалізує його бюро, а не управління культури міської ради. Нагадаю, проект "Перший міський мурал" став проектом-переможцем серед малих проектів громадського бюджету у 2018 році. Його реалізація розпочалася з тиждень тому, але всюди зазначається, що саме цей громадський діяч є спонсором всього параду", – йдеться у повідомленні.

У міськраді наголошують, що проект конкурсу «Громадський бюджет-2019» «Перший міський мурал» подали на розгляд 27 квітня 2018 року. Бюджет проекту становив 150 000 гривень. ВІн тоді передбачав художнє оздоблення стіни Кіровоградського обласного художнього музею по вулиці Великій Перспективній. 

"Відповідно до пункту 2.4 Положення про громадський бюджет міста Кропивницького «за рахунок коштів громадського бюджету Кропивницького фінансуються проекти, реалізація яких передбачається на землях, у приміщеннях чи інших об'єктах, які належать на праві комунальної власності територіальній громаді міста Кропивницького». Зважаючи на те, що запропонована автором локація розміщення муралу не є комунальною власністю Кропивницького, від автора надійшло звернення щодо внесення змін до проекту «Перший міський мурал» у частині заміни місця його реалізації на торцеву стіну будинку, що знаходиться за адресою: вулиця Космонавта Попова, 22, корпус 1. Даний проект брав участь у голосуванні та став переможцем конкурсу «Громадський бюджет-2019» у категорії проектів «МАЛІ», – зазначила диреторка департаменту з питань економічного розвитку, торгівлі та інвестицій міської ради Кропивницького Маріанна Морква.

І додала, що відповідно до положення про громадський бюджет, відповідають за реалізацію проектів-переможців заздалегідь визначені виконавчі органи. В даному випадку відповідальне за втілення проекту в життя – управління культури і туризму, яке і здійснило реалізацію проекту «Перший міський мурал», на що бюджетом участі було передбачено витрати у розмірі 150 000 гривень.

1464 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.