ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
28.01.2016 | 15:04

Суддю Льон, яка засудила Максима Гуцалюка на 15 діб за гратами, не звільнятимуть

Суддю Льон, яка засудила Максима Гуцалюка на 15 діб за гратами, не звільнятимуть

Сьогодні відбулось засідання дисциплінарної секції Вищої ради юстиції. 

Члени комісії розглянули висновок Тимчасової слідчої комісії із перевірки суддів. Слідча комісія рекомендувала звільнити суддю Ленінського районного суду Кіровограда Світлану Льон за порушення суддівської присяги у період Євромайдану.

Під час сьогоднішнього засідання було заслухано Світлану Льон. Вона повідомила, що рішення ухвалила на основі протоколів міліціонерів, у яких йшлося про те, що Гуцалюк, перебуваючи у центральній частині Кіровограда, нецензурно висловлювався на адресу перехожих. Також у протоколах ішлося, що Гуцалюк відмовився пройти до відділку міліції, і вчинив спротив правоохоронцям. 

Крім того, у ході розгляду справи було повідомлено, що Гуцалюк, даючи покази у Вищій раді юстиції зазначив, що не має претензій до судді і себе постраждалим не вважає. 

Членів комісії також цікавило, чи не врахувала суддя той момент, що між часом вчинення правопорушення і початком судового розгляду минуло лише близько 20 хвилин. На що Льон відповіла, що це звичайна практика. На питання чому суддя винесла вирок саме про затримання на 15 діб, а не, наприклад, штраф, представниця Феміди зазначила, що вважає таке рішення обгрунтованим. Щодо зауваження членів дисциплінарної секції, що покази у протоколах міліціонерів різняться, адже в одному протоколі сказано, що Гуцалюк штовхав і хапав за одяг міліціонерів, а в іншому протоколі - не вчиняв спротиву, суддя зазначила, що вважала протоколи взаємодоповнюючими. На питання чи розглядала суддя у період Євромайдану будь-яку іншу справу за статтею про хуліганство чи позбавлення водійських прав, Світлана Льон відповіла, що це був єдиний випадок. 

У результаті шляхом таємного голосування було вирішено не рекомендувати Верховній Раді України звільняти суддю Льон. "За" звільнення проголосувало 4 членів дисциплінарної секції, проти - 9. 

У коментарі "РК" Максим Гуцалюк зазначив, що претензій до судді не має і потерпілим себе не вважає. Також він додав, що у той день не перебував на мітингу за Євромайдан, і був затриманий поза межами площі, де проходило зібрання.

772 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.