ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
07.03.2017 | 15:43

Суддя Сарап, якого звинувачують в хабарництві, стверджує, що СБУ тиснула на суд і підкинула долари

Суддя Сарап, якого звинувачують в хабарництві, стверджує, що СБУ тиснула на суд і підкинула долари

Вища рада правосуддя опублікувала «Реєстр повідомлень суддів про втручання в діяльність судді щодо здійснення правосуддя». У цьому реєстрі є повідомлення від трьох суддів з Кіровоградщини. Серед них – повідомлення від судді Кіровського районного суду Миколи Сарапа. 

Як писав раніше РК, він підозрюється у вимаганні хабара у три тисячi доларiв США за винесення судового рiшення з «умовним» строком покарання за виробництво наркотикiв ранiше засудженому. Тоді про затримання судді повідомила прес-служба СБУ. 

В оприлюдненій скарзі судді Миколи Сарапа йдеться, що справа із його затриманням є спробою тиску СБУ на нього, а доказова база є сфальшованою.

Суддя стверджує, що рішення стосовно «умовного» строку покарання виніс правомірно і без хабара. Того ж дня, за його словами, був затриманий співробітниками СБУ та ГПУ, які провели обшук одягу та авто. При собі у судді було 600 гривень та 600 доларів, які зберігав для поїздки на санаторне лікування, як учасника ліквідації аварії на ЧАЕС. Микола Сарап стверджує, що працівники СБУ обшукали його авто та нічого крім вищезгаданих грошей не знайшли. Потім знову почали обшукувати авто й обговорювати можливість зняття обшивки. У цей час суддя ходив слідом за працівниками, контролюючи обшук. Він помітив, що на передньому сидінні під носовою хусткою лежали долари, після чого повідомив, що їх йому підкинули. 

Також зі скарги судді до ВРП йдеться, що під час складання протоколу в приміщенні його кабінету, він помітив, що з дверей була знята табличка з його прізвищем. На прохання пояснити де ділася табличка, працівники суду повідомили, що її зняв один зі співробітників СБУ. Це нібито супроводжувалося фразою, що це є їх «трофеєм» і так роблять завжди, коли «вполюють суддю». 

У скарзі суддя викладає і свою версію передумов затримання. За його твердженням, весь час, коли слухалася справа, у хабарництві по якій його звинувачують, у залі суду у якості слухача перебувала невстановлена особа. Вона нібито хотіла поспілкуватися з суддею щодо справи. Суддя звинувачує цю людину у тому, що вона є «підставною» та співпрацює з СБУ. Крім того, ця ж особа, за словами судді є представником потерпілих в іншій справі, яку він розглядає. Ця справа розглядається вже тривалий час і затягується через неявку потерпілих. 

Суддя Сарап відзначає у своїй скарзі, що випадки втручання у діяльність суду співробітниками СБУ є непоодинокими. За його словами, Кіровоградський райсуд, єдиний райсуд в області, який має доступ до держтаємниці і розглядає справи, скеровані СБУ. Суддя наводить три справи, які нібито були «під супроводом СБУ» і по яких суд ухвалив виправдальні рішення. Після цього, за словами Сарапа, «від співробітників СБУ та їх керівництва надходили вислови про «неправильні», завідомо неправосудні рішення» та необхідність ухвалювати державницькі рішення». 

Суддя Микола Сарап просить Вищу раду правосуддя вжити заходів щодо його незалежності як судді. 

РК готує запит до ВРП та СБУ з приводу вищевказаної заяви.  

1225 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.