ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
13.07.2014 | 15:24

Старі ділки при новій владі: так компрометують Міндох

Старі ділки при новій владі: так компрометують Міндох

Кіровоградці,  які пройшли через піднесення Майдану і терор регіоналів, готові власноруч «люструвати» деяких діячів, які не відлипають від владного корита та намертво присмокталися до грошових потоків, що й досі реалізуються через старі корупційні схеми.  Бо через відсутність законного механізму люстрації,  вони продовжують робити життя бюджетників, пенсіонерів , підприємців нестерпним (перелік верств населення, яким вони насолили до неможливого, можна продовжувати). Так, представники бізнесу продовжують стогнати віддобровільно-примусових поборів та чекати, коли ж та довгоочікувана, намріяна люстрація нарешті стане реальністю і втіленням справедливого покарання для корупціонерів і кровосісь усіх мастей, пробачте за «азірівку».

Нардеп, виступаючи в Кіровограді перед журналістами,  розповів,що йому мало не щодня  дзвонять земляки-підприємці, кажуть, що поки одні на Сході дивляться в очі смерті, інші напихають кишені, щоб вистачило до смерті…

Як і за часів команди професіоналів, підприємцям нараховують захмарні штрафи і ставлять перед вибором – або плати стільки офіційно, або менше в кишеню податкових босів.

Нардеп, обурювався і хитав головою, мовляв, як же так? За що боролися?  Чому підприємці і досі скаржаться на тиск та старі методи роботи податкової? Власне, він сам же і відповів на це запитання, коли говорив про необхідність  люстрації.  В Головному управлінні Міндоходів в Кіровоградській області править бал, не зважаючи на зміну керівника, та сама гопкомпанія, що й при регіоналах - на чолі з заступником начальника управління Олександром Підлісним та начальником відділу внутрішньої безпеки Віталієм Гордієнком.

Випав із обойми, не без допомоги цих двох добродіїв(перестав ділитися), колишній головний податківець Кіровоградщини на прізвисько «Двісті п’ятдесят» Ігор ВірієнкоДуже вже він був «консервативним» у питанні хабарів: більше 250 тисяч гривень йому не дозволяла брати совість, а менше – мабуть, гордість…

Останнього підвів власний ненаситний апетит.  Відкати, які він клав до своєї кишені, значно перевищували «середньоукраїнські». Його нахабство здивувало навіть тодішнього керманича Мінздоху Олександра Клименка, який на колегії відомства минулого року громогласнопослав Вірієнка на десять букв, тобто в Кіровоград, із недвозначним побажанням менше красти… Вже через деякий час Вірієнко був змушений поспіхом виїхати до Чехії. Ні, не на заробітки, а щоб не загриміти за грати. В жовтні минулого року його звільнили з посади начальника Головного управління Міністерства доходів і зборів в Кіровоградській області і відкрили кримінальне провадження за фактом зловживання службовим становищем. Але після Майдану він пробував видати себе за жертву «Партії регіонів»  й під цією маркою повернутися на посаду. Поки що йому це не вдалося.

А от його подільники навіть нікуди не тікали від правосуддя і поки що не збираються, почуваються спокійно і поводяться, як завжди, нахабно. Не виключено, що саме на їхні витівки й скаржаться підприємці нардепу Ревенку, бо поки вони перебувають на своїх посадах, навряд чи дозволять доїти їхню корову, якою вони вважають  приватний бізнес, комусь ще. І це не зважаючи на те, що разом зі своїм колишнім шефом фігурують в матеріалах кримінальної справи про конвертаційні центри як спільники

У 2009 році органами прокуратури Кіровоградської області було порушено кримінальну справу за фактом розкрадання підприємством «Укрсфера» на чолі з директором Олександром Гнібіденком державного майна в особливо великих розмірах (ст.191 КК України). На відміну від низки інших справ, що пізніше розвалилися всуді, фіктивність поставок, відсутність товарно-матеріальних цінностей, створення і використання різних банківських рахунків були підтверджені і доведені.Відшкодування трьох мільйонів ПДВ підприємству забезпечувалося за посередництва наших героїв, що відображено в кримінальній справі № 80-1023.Але потім, як це не парадоксально, розслідування справи передали цим самим героям

Гордієнко залишив про себе слід і в інших кримінальних справах, порушених за фактами зловживань та перевищення службових повноважень на колишніх посадах. Зокрема в травні 2008-го прокуратурою Кіровоградської області було порушено кримінальну справу за фактом зловживання ним на посаді начальникаМаловисківського територіального відділення Податкової міліції ГВПМ Кіровоградської МДПІ. Згідно з матеріалами кримінальної справи № 4-11/09, вінпротиправно відібрав чуже майно в інтересах третіх осіб. 

Але чи не «найзначніші» їхні успіхи - в сфері відмивання ПДВ на користь окремих підприємств області.  Так одна місцева промислова група фактично жила за рахунок незаконного відшкодування ПДВ, що проводилося за сприяння Гордієнка і ПідлісногоСхема до геніальності проста – «підшефне» підприємство нібито купувало у підставного сільгосппідприємства, що не мало й тисячігектарів землі – тисячі тонн зерна. Урожайність у 8 тонн з гектара при середній врожайності по області в 35-50 центнерів ні в кого з податківців із зрозумілих причин не викликала підозр. Операції визнавалися дійсними, оформлявся податковий кредит,  який давав право на відшкодування ПДВ. Таким чином досі з бюджету виводяться мільйони гривень.

Це вже не кажучи про дрібніших «партизанів», що з допомогою самих же податківців ухиляються від сплати податків.  Через конвертаційні центри ПП «Інтеко-Трейд», ПП «Глобал-Торг», ПП «Віста-Торг» та ПП «Артсіті» Підлісний і Гордієнко «перекачали» 100 мільйонів гривень ПДВ!

І окрема історія про їхні стосунки з керівником сільгосппідприємства «Трейд-інвест-агро» Ганієвим. Після махінацій з податковими кредитами, ця парочка поклала мільйони собі в кишеню, а фермером зацікавилася податкова міліція. Коли ж Ганієв звернувся до них за допомогою, Гордієнко і Підлісний вмили руки. Фермер, аби уникнути відповідальності, забіг безвісти і на сьогодні перебуває в розшуку. Але поінформовані люди кажуть, що зараз серйозно думає над тим, щоб повернутися і здати своїх горе-кришувальників.

Чому ж такі «заслужені» на фронтах корупції  люди досі відсиджують собі сідниці в своїх службових кабінетах, а не в місцях позбавлення волі? Ні, вони занадто жадібні, щоб ділитися своїми лівими доходами з правоохоронцями.  Та й навіщо, якщо є багато інших способів змусити їх закривати очі на їхні подвиги. Наприклад, фото- та відеокомпромат із «ділових зустрічей», які традиційно проходять в спальнях та сауні готелю «Джонні Вокер», що належить Гордієнку.

Якщо так і далі триватиме, то підприємці погрожують винести на вилах на смітник історії не тільки Гордієнка і Підлісного, а й тих правоохоронців, які їх покривають.  Зважаючи на те, що і євромайданівці дуже невдоволені правоохоронними органами, яким не під силу посадити навіть тітушок, дехто своєю бездіяльністю провокує локальний Майдан, що може знести усіх і вся як сніжна лавина.  

 Дмитро Палій для Politica-UA.com 

1725 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.