ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Стара Олександрія – батьківщина Дмитра Чижевського: на Кіровоградщині презентують виставку

Стара Олександрія – батьківщина Дмитра Чижевського: на Кіровоградщині презентують виставку

11 вересня, в арт-холі Центральної міської бібліотеки імені Олександра Пушкіна, що в Олександрії, відкрили художню виставку «Стара Олександрія – батьківщина Дмитра Чижевського».

"На початку квітня до Олександрії з Кропивницького на пленер завітали талановиті художники з обласного центру, котрих творчо надихнув і організував їх поїздку відділ мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського. Захід присвятили 125-річному ювілею всесвітньовідомого вченого-енциклопедиста, філософа, славіста й уродженця Олександрії Дмитра Чижевського. 28 квітня виставку «Стара Олександрія – батьківщина Дмитра Чижевського» відкрили в головній книгозбірні області, названій його іменем. А сьогодні з радістю приймаємо її вже в нашому місті", – зазначила директорка названої олександрійської бібліотеки Тетяна Троцюк.

Про виникнення ідеї проведення самого пленеру та втілення в життя його результатів розповіла завідуюча відділом мистецтв ОУНБ імені Дмитра Чижевського Світлана Ушакова. Зокрема, вона акцентувала увагу на значному розширенні функцій бібліотек у наш час.

На творчій праці митців з Кропивницького, присвяченій живописному зображенню давніх споруд Олександрії, що досі нагадують нашим сучасникам не тільки про дитинство й юність майбутнього вченого, але й життя та діяльність його матері та батька - колишніх чоловічої та жіночої гімназій, будинків, де проживала родина Чижевських, театру, тогочасних міських установ тощо, - зупинився музейник, педагог та відомий художник Валерій Давидов.

Віртуальну, але емоційну й змістовну екскурсію давньою Олександрією - з використанням творів художників з Кропивницького Володимира Волохова, Валерія Давидова, Ольги Краснопольської, Наталії Корнілової та інших, - провела Тетяна Вальчишена, співробітник Олександрійського музейного центру імені Антоніни Худякової.

На відкриття виставки завітали також заступник директора з наукової роботи ОУНБ Єлизевета Літвінова, начальниця управління культури і туризму Олександрійської міської ради Ольга Переведенцева, місцеві журналісти, музейники, краєзнавці, а також чимало юні, котра не просто полюбляє мистецтво, а й планує пов’язати з ним своє подальше життя.

Фото автора

417 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.