ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
28.04.2021 | 12:06

Справу Балоня та ще одного експосадовця з Кіровоградської облдержадміністрації скерували до суду

Справу Балоня та ще одного експосадовця з Кіровоградської облдержадміністрації скерували до суду

Прокурори САП скерували до суду складений детективами НАБУ обвинувальний акт стосовно колишнього голови Кіровоградскої ОДА та посадовця цього ж органу виконавчої влади. Обом iнкримiнують отримання неправомiрної вигоди в особливо великому розмiрi. Дiї обвинувачених квалiфiкованi за ч.4 ст. 368 КК України («Прийняття пропозицiї, обiцянки або одержання неправомiрної вигоди службовою особою»).

За даними слiдства, навеснi 2020 року у голови ОДА виник злочинний умисел iз отримання неправомiрної вигоди вiд керiвника головного управлiння одного з органiв виконавчої влади в областi. Посадовець не хотiв напряму вчиняти цi дiї, тож для реалiзацiї задуму залучив пособника – керiвника одного з пiдроздiлiв цiєї ж ОДА. I вже той, за його вказiвкою, озвучив вимогу: 110 тисяч гривень неправомiрної вигоди щомiсяця, iнакше чиновник зiткнеться з перешкодами у своїй дiяльностi, зокрема, iнiцiюванням питання щодо вiдповiдностi займанiй посадi.

Згодом зловмисники збiльшили свої вимоги, зажадавши отримувати щомiсяця 15 % вiд офiцiйного обороту держструктур, що перебували у пiдпорядкуваннi головного управлiння органу виконавчої влади. З огляду на показники попереднiх перiодiв, йшлося про суму близько 1,8 мільйона гривень.

За умовами «угоди», кошти мали передавати траншами. Перший – у 100 тисяч гривень – передали на початку червня 2020 року, що задокументовано в межах досудового розслiдування. Пiсля отримання другого траншу – 250 тисяч гривень – голову та посадовця ОДА викрили та затримали у межах спiльної операцiї НАБУ, САП, ГУ БКОЗ та УСБУ.

У ходi подальших слiдчих дiй за мiсцем роботи та проживання пiдозрюваних вилученi великi обсяги готiвки, походження якої наразi невiдоме. Йдеться про понад 4,5 мільйона гривень, 320 тияч доларів США, 24 тисяч євро.

Читайте також: Ексголові Кіровоградської ОДА подовжили запобіжний захід

Суд не задовольнив прохання захисту ексголови Кіровоградської ОДА про зміну запобіжного заходу

14249 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.