ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
01.03.2017 | 15:07

Справа «Бiлих левiв»: Пiдозрюваний в органiзацiї групи висловив свою позицiю. ВIДЕО

Справа «Бiлих левiв»: Пiдозрюваний в органiзацiї групи висловив свою позицiю. ВIДЕО

Так звана справа групи «Бiлi леви» вже кiлька днiв не сходить зi шпальт та ефiрiв мiсцевих та всеукраїнських ЗМI. Фiгуранти i обвинувачення мають цiлком протилежнi твердження. Вiдучора у Ленiнському районному судi мiста слiдчий суддя Леонiд Плохотнiченко розглядає клопотання прокурорiв щодо обрання запобiжних заходiв пiдозрюваним. Як тривають судовi засiдання i що говорять звинуваченi, читайте далi. 

Звинувачення 

За версiєю слiдства, на територiї Кропивницького дiяла група «Бiлi леви», до складу якої увiйшли неповнолiтнi пiдлiтки. Нiбито групу курували двоє повнолiтнiх спiвробiтникiв колонiї. За версiєю слiдства, пiд прикриттям боротьби з потенцiйними педофiлами, молодики нападали на чоловiкiв, якi йшли на зустрiч з неповнолiтнiми. Дiвчата, якi нiбито були пiдставними, спецiально заманювали чоловiкiв попередньо вiвши переписку в соцмережах. Загалом  слiдством вже встановлено 14 постраждалих осiб

Затримання 

Про затримання групи з 9 осiб офiцiйно повiдомила обласна прокуратура. 

«Наразi, в порядку ст. 208 КПК України затримано 9 членiв угрупування. Вказаним особам повiдомлено про пiдозру за ч. 3 ст. 189 (вимагання, поєднане з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я особи) Кримiнального кодексу України»,- йдеться у повiдомленнi.

Разом iз тим, наразi у ЗМI та родичiв деяких затриманих склалося враження, що на лавi пiдсудних i на оперативному вiдео з мiсця затримання – рiзнi люди. 

Зокрема, на фото, поширених прес-службою обласного управлiння СБУ, зображенi затриманi на нiбито мiсцi злочину. На одному з фото зображено десятьох затриманих, якi стоять обличчям до стiни. Серед них – троє дiвчат. На ще одному фото цi ж молодики, але вже восьмеро, без однiєї дiвчини i хлопця. 

Разом iз тим, серед тих, кому оголошено про пiдозру, i кому суд обирає запобiжний захiд є й люди, яких затримали не на мiсцi злочину. 19-рiчного Миксима Зиму затримали 26 сiчня о 19.00 на роботi у СIЗО, вiн спiвробiтник колонiї. Неповнолiтнього Всеволода, студента одного з коледжiв мiста викликали телефоном до прокуратури i вже там повiдомили про пiдозру. 

Суд 

Учора в Ленiнському судi слiдчий суддя Леонiд Плохотнiченко задовольнив клопотання прокуратури та визначив запобiжний захiд пiдозрюваному Максиму Зимi у виглядi тримання пiд вартою протягом 2 мiсяцiв без права внесення застави. Суддя не долучив до справи клопотання депутата Ленiнської райради Володимира Муравйова про передачу Зими на поруки. Суд також не взяв до уваги молодий вiк затриманого, вiдсутнiсть судимостi та перебування на утриманнi хворої матерi. Докази, крiм звинувачення прокурорiв та iмовiрних ризикiв впливу на розслiдування справи, якi вказували б на те, що Зима є органiзатором злочинної групи, у судi не прозвучали.

Прокурор Кошельник у текстi звинувачення повiдомив суду, що за версiєю слiдства, пiд виглядом боротьби з педофiлами група «Бiлi леви» нападала на чоловiкiв, наносила тiлеснi ушкодження, схожi за характером на мордування. Процес знiмався на вiдео, а далi iз потерпiлих вимагали кошти за неоприлюднення зйомки. Зокрема прокуратура заявляє про два випадки, що сталися 20 сiчня 2016 року та 26 лютого 2017 року. Тодi угрупування нiбито побило громадян Гончарова та Радецького й у подальшому вимагало iз них кошти. За словами прокурора, з громадянина Гончарова, пiдозрюванi вимагали 7 тисяч гривень за неоприлюднення вiдео i нiбито отримали грошi у чотири етапи протягом 23-27 сiчня. У процесi побиття Радецького угрупування й було затримано 26 сiчня о 17.40 бiля примiщення тиру на територiї Фортечних Валiв. 

Прокурор стверджував, що органiзатором групи є 19-рiчний Миксим Зима, який разом з iншим юнаком протягом кiнця 2015 року i початку 2016-го заснував рух «Бiлi леви». Також прокурор пiдкреслив, що Зима не був фiзично присутнiй на мiсцях злочину, проте курував їх органiзацiєю та здiйсненням на вiдстанi через ячейки групи. Пiдозрюваного також звинуватили в адмiнiструваннi закритої групи в мережi «ВКонтакте» «Бiлi леви», де розмiщувалися вiдеоролики з побиттям людей.

У разi доведення вини пiдозрюваного, йому загрожує до 10 рокiв позбавлення волi. 


Сторона пiдозрюваного 

Максим Зима просив суд обрати запобiжний захiд не пов'язаний iз триманням пiд вартою. Вiн повiдомив, що на озвученому мiсцi злочину 26 сiчня не перебував. Це, за його словами пiдтверджується записами iз камер вiдеоспостереження, якi розмiщенi на мiсцi його роботи – в колонiї. На роботi вiн перебував без засобiв зв’язку, оскiльки на режимному об’єктi телефони здаються одразу на КПП, тому як стверджує прокуратура, «курувати напад не мiг». Щодо звинувачення по 21 сiчня, того дня також є докази, що вiн перебував у людних мiсцях, телефоннi роздрукiвки пiдтверджують, що iз зазначеними у клопотаннi пiдозрюваними вiн не контактував. 

Щодо тверджень, що вiн органiзував дiяльнiсть угрупування протягом кiнця 2015 – початку 2016 рокiв, Зима повiдомив, що 10 iз 11 заявлених прокуратурою людей у цей перiод не знав. З ними вiн познайомився лише влiтку 2016 року. Одинадцятого пiдозрюваного, який проходить по справi, знав, оскiльки той являється його братом. 

«Прокурор казав, що я нiбито вчиняв спротив пiд час затримання. Це неправда. Мене затримували на роботi, пiд камерами вiдеоспостереження. Я адекватно себе поводив. На мене навiть наручники не одягли. Коли їхали у машинi до прокуратури, ми нормально спiлкувалися, жартували навiть. Спокiйна поведiнка була й пiд час обшукiв та пiд час перемiщення до iзолятора тимчасового перебування», - сказав пiдозрюваний. 

Сьогоднi ж суд обрав запобiжний захiд у виглядi тримання пiд вартою без права внесення застави для iнших пiдозрюваних у справi – повнолiтнiм Денису Зiннеру, Василю Рудому, Вiктору Дикому. Двох неповнолiтнiх передали на поруки батькiв. 

1528 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.