ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Сортувальна лінія та роздільний збір сміття для Кіровограда може стати реальністю. ФОТО

Сортувальна лінія та роздільний збір сміття для Кіровограда може стати реальністю. ФОТО

Вже цієї осені на міському сміттєзвалищі, що знаходиться на Завадівці розпочнеться перший етап роботи сортувальної лінії.

Про це під час робочого виїзду тимчасової контрольної комісії, створеної при Кіровоградській міській раді, розповів директор ТОВ "Екостайл" Анатолій Тетьора. 

Він повідомив, що в цьому році на звалищі буде встановлено невеликий модуль для двокомпонентного сортування. З його допомогою підприємство зможе переробляти близько 30 відсотків від загального об'єму сміття, що надходить на територію звалища. "В середньому в місяць із 40 тисяч кубометрів сміття ми зможемо отримувати біля 13 тисяч корисних компонентів", - зазначив керівник "Екостайлу".

В рамках нового напрямку діяльності, протягом літа в кількох спальних мікрорайонах міста, зокрема на Попова-Жадова, буде встановлено до 30 нових контейнерів для роздільного збору сміття. На них будуть прикріплені відповідні інструкції про правила розмежування органічних та неорганічних відходів. 

Крім того, під час виїздної зустрічі, голова комісії Олексій Олійник порушив питання щодо глобальної мінімізації впливу сміттєзвалища на місто та його мешканців. На що Анатолій Тетьора вже на наступному засіданні комісії пообіцяв презентувати так звану "Дорожню карту", в якій детально описані кроки для поліпшення роботи сміттєзвалища та зменшення його негативного впливу на екологію міста.

При цьому, член комісії Олександр Шамардін зазначив, що у більшості країн світу сортування та переробка сміття є досить прибутковим бізнесом, а в Кіровограді від діяльності звалища страждають тисячі мешканців. Проте, на думку керівництва звалища, вигідний такий бізнес здебільшого тому, що на рівні держави створено всі необхідні умови, а також діє оптимальна тарифна політика для населення. 

Читайте також: Контрольній комісії з питань міського звалища - бути

Що ж до можливого вирішення питання, усі присутні зійшлися в єдиному рішенні - місту потрібен інвестор та ініціативні люди, які зможуть їх зацікавити та залучити до вигідної для всіх сторін співпраці.

За словами керівника звалища, на сьогоднішній день в Україні переробляється біля 4-5% сміття, ще менше утилізується - до 2%. Є й такі міста, де запропоновано спеціальні програми з переробки відходів, але вони практично не діють. Менталітет українців, на думку Анатолія Тетьори, поки що недозволяє повноцінно йти в напрямку європейських технологій, тому його підприємство запустить пілотний проект з впровадження роздільного збору сміття. Спочатку його реалізовуватимуть на великих майданчиках для збору відходів. Якщо ж люди будуть відповідально ставитись до подібного нововведення, контейнери для роздільного сортування можуть з'явитися по всьому місту.

А поки що керівник підприємстава має оптимістичні погляди на розвиток сміттєпереробної галузі. "Якщо в Україні щось почне налагоджуватися у цій сфері, то Кіровоград буде піонером у реалізації нововведень", - говорить Анатолій Тетьора.

Попри їдучий сморід та тонни сміття під ногами, робоча зустріч на території сміттєзвалища тривала більше години і закінчилась домовленістю про спільне засідання членів тимчасової робочої комісії та керівництва сміттєзвалища. Про його точну дату буде повідомлено пізніше.

Читайте також: Сміттєзвалище на Завадівці більше не розростатиметься?

4655 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.