ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Скарбницю обласного художнього музею поповнили новими листівками з автографами. ФОТО

Скарбницю обласного художнього музею поповнили новими листівками з автографами. ФОТО

У вівторок, 2 липня, до скарбниці Кіровоградського обласного художнього музею надійшли художні листівки з автографами учня видатного живописця Олексія Шовкуненка відомого художника Володимира Югая. Їх передав музею відомий кропивницький філокартист Юрій Тютюшкін.

"Свого часу знаний колекціонер Олександр Ільїн познайомив мене з викладачем педінституту, письменником та краєзнавцем Миколою Смоленчуком. Він дізнався про моє захоплення. Тож саме від Смоленчука я отримав ці поштові листівки з фоторепродукціями картин українського живописця корейського походження Володимира Югая (справжнє ім’я Ю Хан Чо (1922-1997)", – розповів Юрій Тютюшкін.

Головна зберігачка фондів музею Валентина Ноженко каже, що з часу відкриття Кіровоградського обласного художнього музею Юрій Тютюшкін передав на зберігання вже сотні художніх листівок різних років і місць видання з репродукціями картин всесвітньо відомих та вітчизняних художників. 

"Цікаво, що в нашому музеї є картина згаданого заслуженого художника УРСР «Одна доля» (1963–1964). Величне полотно розповідає про перебування Тараса Шевченка в засланні в Казахстані. Репродукція цієї картини ввійшла до нещодавно випущеного КОХМ комплекту листівок «Шевченкіана…», – сказала пані Валентина.

На думку пані Валентини, слова «моему старому коллеге», написані 1979 року на звороті однієї з переданих Тютюшкіним листівок, стосуються місцевого художника Володимира Федорова, котрий, у свою чергу, підтримував тісні зв’язки з Миколою Смоленчуком.

"Незабаром музей планує провести виставку однієї картини. Широкий загал побачить не тільки «Одну долю» Володимира Югая, але і його автографи на згадуваних листівках", – додала Валентина Ноженко.

Фото автора

347 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.