ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Сімейна драма у Кіровограді: дитина в одних капцях пішла з дому

В одній кіровоградській родині розгорілась справжня драма. Чотирнадцятирічний Валерій Казамірчук вирішив позбавити свою матір батьківських прав і залишитись жити з бабусею. До цього недитячого рішення його підштовхнули, за його словами, те, що вдома ніколи немає що їсти, а ще батьки в рамках виховного процесу можуть дати «підзатильника».Також хлопчик скаржиться, що мама випиває і з нього через це сміються однолітки. Натомість його мати Світлана Олевич наполягає, що страждає на розсіяний склероз, а не на алкоголізм. Вона переконана, що бабуся Валери, спеціально налаштовує сина проти неї. Вітчим хлопчика вважає, що теща після смерті своєї матері перестала отримувати її пенсію, а тому хоче стати опікуном онука й отримувати «дитячі» гроші. Допомогти родині вирішити кризу взявся директор Кіровоградського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Олег Краснокутський. 

Як розповів він у коментарі «РК», у родиниє проблеми, але не через алкоголізм. Світлана Олевич страждає на розсіяний склероз, також у неї проблеми з ногами, через що їй складно рухатись і виконувати домашню роботу. Жінка має медичні довідки, які це засвідчують. Але справді, родина живе бідно, роботи немає. До того ж, великі витрати йдуть на меншу донечку Варю.Тому одного разу Валерій після конфлікту в родині в одних капцях і літньому одязі втік з дому до бабусі в село під Кіровоградом. І вже кілька років він проживає там. У свою чергу бабуся хлопчика каже, що її донька неблагополучна і через свою легковажність занедбала дітей.

У ситуації, що склалась в родині, спробували розібратись фахівці програми «Стосується кожного» телеканалу «Інтер». Зокрема психологи програми вважають, що через те, що родина перебуває у тяжкому матеріальному становищі, а ще й з’явилась друга дитина,хлопчик почуває себе обділеним, йому не купують таких телефонів, як у однолітків. А у бабусі дитині живеться добре. Там Валера має свою кімнату, комп’ютер, ходить з дідусем на річку. Розмови про позбавлення матері батьківських прав, за словами психологів, скоріше за все навіює бабця. Фахівці встановили, що вона має велику конфронтацію з донькою і коли онук приїхав до неї в село з Кіровограда, вирішила дбати про нього і на суді боротись за право бути його опікуном.

Проте, як розповів «РК» Олег Краснокутський, суд відмовив у задоволенні позову, не побачивши вагомих підстав для позбавлення матері Валери батьківських прав. Подальшою долею родини зайнявся Центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Мамі хлопчика допомогли пройти курс лікування й оформити інвалідність, аби отримувати пенсію. За сприяння благодійників у будинку родини вдалось покращити житлові умови. Зокрема голова ГО «Рідний Кіровоград» Андрій Табалов профінансував встановлення пластикових вікон у будинку. Далі стоїть питання про умеблювання, аби повернувшись додому, хлопчик почував себе комфортно.

«Збереження родини, а тим паче у такий непростий час, як сьогодні, це велика відповідальність і обов’язок. А мама хлопчика щиро прагне, аби її дитина повернулась додому і в родині запанували мир і злагода», - наголошує Олег Краснокутський. 

1410 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.