ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
18.05.2020 | 13:25

Шевченкiана: у кропивницькому музеї підготували віртуальну виставку. ФОТО

Шевченкiана: у кропивницькому музеї підготували віртуальну виставку. ФОТО

До Мiжнародного дня музеїв та Дня перепоховання Тараса Шевченка у Каневi (22 травня) науковцi лiтературно-меморiального музею I. К. Карпенка-Карого пiдготували вiртуальну виставку «Пам’ятi нацiонального пророка», на якiй представленi листовнi картки iз серiї «Шевченкiана» з фондiв музею та особистої колекцiї Юрiя Тютюшкiна.

Першi iлюстрованi листiвки в Українi з’явилися в останнi роки ХIХ ст., i помiж них – тi, які присвяченi Шевченку. 

Фiлокартична Шевченкiна налiчує кiлька тисяч Шевченкiвських листiвок, кожна з яких несе в собi важливу iнформацiю. Всi вони подiляються на окремi групи. Одна з них – портретнi листiвки iз зображенням Тараса Шевченка. У музейному зiбраннi зберiгається рiдкiсна листiвка зi свiтлиною кобзаря, видана у 1904 році у Києвi у лiтографiї Чоколова.

Окрему групу фiлокартичної Шевченкiани становлять листовнi картки iз художнiми портретами Тараса Шевченка.

Група поштових листiвок iз репродукованими на них творами включає фотознiмки пам’ятникiв Шевченку, їх проєктiв, невеликi погруддя Кобзаря, барельєфи, горельєфи тощо.

Не менш цiкавими є Шевченкiвськi листiвки, що стосуються музики, театру, кiно, ювiлейнi листiвки, благодiйнi (доброчиннi), поштовi картки, на яких вiдтворенi Шевченкiвськi мiсця та Чернеча гора у Каневi.

688 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.