ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
14.10.2016 | 08:15

Секретар міськради провів депутатський день на Завадівському сміттєзвалищі. ФОТО

Секретар міськради провів депутатський день на Завадівському сміттєзвалищі. ФОТО

Завадівське сміттєзвалище переповнена на 80 відсотків. На сьогоднішній день воно займає більше 18 гектарів. Про це зазначила директор ТОВ «КАТП – 1128» Тетяна Мартовіцька вчора, 12 жовтня, під час Дня депутата. Вона представила план щодо подальшої експлуатації сміттєзвалища.

«На території Завадівського сміттєзвалища знаходиться 3,8 мільйон тонн відходів. З серпня 2015 року було залучено інвестора по роботі сміттєзвалища, який планує процес поводження з відходами підняти до світових стандартів. Вже було виконано ряд заходів: розроблена схема сміттєзвалища з розміткою карт для прийому відходів, встановлено оглядову вежу та мобільну сміттєсортувальну лінію, яка дозволить продовжити строк експлуатації сміттєзвалища. На сьогоднішній день основне завдання сортувальної лінії вибрати всі неорганічні відходи і складати лише органіку», - зазначила Мартовіцька. І додала, що у планах підприємства створити стаціонарну сортувальну лінію,  компостні поля та навіть зробити на сміттєзвалищі справжню теплицю із вирощування екологічно чистих овочів. За словами директора «КАТП – 1128», такий досвід вже давно існує у Іспанії, Данії, адже встановлення газових скважин дозволить отримувати тепло з відходів. Також у планах підприємства, захоронити частину сміттєзвалища з боку Кущівки та Завадівки і висадити зеленні насадження.  

Однак депутат міськради Тетяна Волкожа зазначила, що мешканці Завадівки та Кущівки продовжують скаржитися на неприємні запахи та пожежі на сміттєзвалищі. Тетяна Мартовіцька запевнила, що сміттєзвалище не палає, а неприємні запахи пов’язані із тим, що це промислова зона і поруч знаходиться очисники водоканалу, поля, на яких спалюють стерню. Мартовіцька не бачить перспективи у побудові сміттєпереробного заводу, оскільки в Україні не збудований ще жодний такий.

Обговорили обранці і можливість сортування сміття населенням, зокрема депутат міськради Володимир Смірнов запропонував проводити з дітьми навчання щодо сортування відходів.

Секретар міськради Андрій Табалов та депутати побували на самому сміттєзвалищі.  Побачити роботу мобільної сміттєсортувальної лінії не вдалося, директор запевняє, що не вистачає працівників на ще одну зміну.  І так вийшло що якраз ця зміна припала на приїзд обранців. На самому сміттєзвалищі можна побачити багато поліетиленових речей, взуття та інших відходів. Із сміття виросли цілі гори, які поступово захоплюють нові території.  

Андрій Табалов зазначив, що попереднє керівництво підприємства, яке орендувало сміттєзвалища міста, також презентувало план розвитку, однак жодних дій так і не зробило. «Особисто я, як був депутатом, неодноразово ініціював створення депутатських комісій. З 2011 року це питання піднімається, але не було жодних зрушень. Я хочу наголосити всім депутатам, потрібно постійно контролювати реалізацією цього плану дій. Аби не було так, що говорили, а потім всі забули про поставлені цілі», - підкреслив Табалов.

За результатами депутатського дня прийняли ряд рішень: організувати зустріч з представниками підприємства мешканців мікрорайонів Кущівка, Завадівка; відпрацювати конкретні  локації майданчиків для сміттєвих баків; проводити навчання з дітьми щодо сортування сміття.


3266 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.