ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Що передбачає концепція реформування закупівлі ліків та медвиробів?

Кабінет міністрів України 27 вересня затвердив концепцію реформування закупівлі ліків та медвиробів. Вже наприкінці цього року створять Центральну закупівельну агенцію(ЦЗА), а у 2019 році програму “Доступні ліки” передадуть до управління Національної служби здоров’я.

Планується, що ЦЗА відповідатиме за централізовані закупівлі ліків та медичних виробів, оскільки закупки міжнародними організаціями завершуються у березні 2019 року. На такі закупки у Бюджеті-2019 передбачено 5,9 млрд грн.

Красномовним свідченням ефективності міжнародних закупівель є той факт, що вперше за багато років Україна забезпечена всіма вакцинами, необхідними для вакцинації відповідно до національного календаря щеплень. У 8 разів дешевше ЮНІСЕФ закупили вакцину від поліомієліту “Імовакс” напряму від виробника.

Також, з наступного року програма “Доступні ліки” буде укладати прямі договори з аптеками і відшкодовувати їм вартість лікарських засобів, що будуть виписуватись лікарями за допомогою електронних рецептів.

Заступник Міністра охорони здоров’я Ольга Стефанишин розповідає, що доступні ліки - це одна з основних задач Медреформи.

“Для нас принципово важливо не повернутись до корупційних практик, які були у цій сфері до впровадження закупівель ліків через міжнародні організації, коли до пацієнтів доходило менше половини закуплених ліків. Суттєво важливо також не втратити досвід і кращі практики роботи, які дозволили налагодити безперервне забезпечення пацієнтів безпечними та якісними ліками з доведеною ефективністю”, - підкреслила Ольга Стефанишина.

164 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.