ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
03.10.2019 | 15:09

Що мають знати кропивничани стосовно виплати субсидiй та пiльг

Що мають знати кропивничани стосовно виплати субсидiй та пiльг

Iз 1 жовтня нинiшнього року запроваджують змiни у виплатi пiльг i субсидiй на житлово-комунальнi послуги. Порядок призначення соцiальної допомоги залишають майже незмiнним.

Згiдно iз нововведеннями у сферi пiльг, передбачають, що грошi передаватимуть людям, а не пiдприємствам-надавачам послуг. Така монетизацiя не вплине на розмiр соцiальних гарантiй та дозволить заощаджувати кошти на економному споживаннi ЖКП i використовувати їх на власнi потреби.

Отримати допомогу можна двома способами:

– Ощадбанк автоматично створює облiковий запис одержувача пiльг, на який нараховують кошти. За пiдсумками опалювального сезону зекономленi грошi можна зняти (раз на рiк). У цьому випадку пiльговик не докладає жодних зусиль, за нього все роблять органи соцзахисту;

– Одержувач пiльги вiдкриває рахунок у одному iз 38 уповноважених банкiв  (або через виплатнi об’єкти Укрпошти) i кожного мiсяця отримує кошти готiвкою. Важливо, що заяву на вiдповiдну послугу потрiбно подати до 15 жовтня.

Щодо субсидiй, отримувач допомоги зможе самостiйно обирати, куди йому перераховуватимуть кошти. Якщо ранiше Ощадбанк був єдиною установою, де можна було одержати виплати, то тепер субсидiант має можливiсть обрати iнший банк (для вiдповiдної змiни потрiбно подати заяву до органу соцзахисту). 

Нинi мiсцева влада матиме вплив на обiг коштiв i опiкуватиметься питаннями стосовно субсидiй.

442 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.