ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Роман Бойко: 33 телиці відправлять із Кіровоградщини до Казахстану

 Роман Бойко: 33 телиці відправлять із Кіровоградщини до Казахстану

Серед численних експонатів, представлених на «AGROEXPO-2018», є особливі учасники. Вони викликають великий інтерес дорослих і дітей. Адже зараз не кожна міська дитина знає, звідки береться молоко, масло, сир, улюблені йогурти та сирки. Де «ростуть» усі ці продукти?

Тож знайомство зі свійськими тваринами – і цікаве, й пізнавальне. Серед учасників виставки – ТОВ фірма «Олто» з Цвітного Олександрівського району. Про це господарство знають польські партнери, адже цей район дружить з сусідньою країною. Сюди на практику завдяки рекламі приїздила польська студентка, яка вчиться на ветеринара. Дівчині так сподобалася робота, що вона не проти знову приїхати у Цвітне.

Про плани та перспективу господарства, де вирощують українську чорно-рябу молочну породу корів, розповів директор ТОВ фірма «Олто» Роман Бойко.

–  Ми вже не перший раз приїздимо на AGROEXPO як учасники. Також постійно їздимо на профільні виставки до Києва. Готуємося на рівні, в тому числі замовляємо одяг з логотипом фірми. Ми постійно поповнюємо поголів’я великої рогатої худоби. На початок вересня утримуємо 616 голів, в тому числі 330 корів.

–  Покупців, які беруть молоко у приватних господарів, «порадували» звісткою: молока не буде до весни, корови пішли в декрет. Як з цим у фірми?

–  Наші корови теж ходять у декрет, проте дояться. Ми дотримуємося всіх рекомендацій, за певний період до отелення переводимо майбутніх мам на сухостій. Наша мета – отримати здорове потомство.

У 2017 році надій молока на корову склав 7038 кг, вміст жиру 3,65 %; білка 3,19 %. У наших планах – підвищувати надої та покращувати якість молока, збільшити маточне поголів’я молочних корів до 400 голів. Усі, хто був на нашій фермі, на власні очі побачили: ми робимо все для того, аби корови мали максимально зручні умови. Квіти на території ферми – норма.

– Ви щороку продаєте нетелів. Звідки ваші покупці?

– Наших корів багато на Черкащині. Загалом українська чорно-ряба молочна порода адаптується до різного клімату, добре переносить спеку. Тож ми виходимо на міжнародні масштаби. Знайшли покупця через Асоціацію виробників молока. До Казахстану поїдуть 33 нетелі з Цвітного. Отаке маємо замовлення.

– Ми не уявляємо свого життя без молока та молочних продуктів. Бажаємо вам нових партнерів, ділових контактів. Сучасні реалії галузі тваринництва в Україні складні. Але ви робите все для того, аби не тільки зберегти, а й зміцнити господарство. Так тримати!


398 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.