ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
14.07.2017 | 12:09

Рік з дня перейменування: як кропивничани в соцмережах вітають одне одного з річницею

Рік з дня перейменування: як кропивничани в соцмережах вітають одне одного з річницею

Сьогоднi з нагоди рiчницi з дня перейменування Кiровограда на Кропивницький в мiстi проводиться низка неофiцiйних святкувань. Зокрема, о 17.00 на площi Героїв Майдану вiдбудеться зiбрання учасникiв АТО, а на Театральнiй площi неформальне святкування та фотографування з яскравим мобiльним хештегом #kropyvnytskyi. 

З самого ранку у кропивницькому сегментi Фейсбуку публiкують символiчнi привiтання з рiчницею. РК пiдiбрав найяскравiшi. 

Нагадаємо, 16 червня 2016 року Верховна Рада України бiльшiстю голосiв народних депутатiв, яким на виборах було делеговано владнi повноваження, пiдтримали постанову про перейменування Кiровограда в Кропивницький. Перейменування здiйснювалося в рамках законодавства про декомунiзацiю. Адже мiсто називалося на честь Сергiя Кiрова, радянського полiтичного дiяча, першого секретаря Ленiнградського мiського комiтету ВКП(б) i члена Полiтбюро ЦК ВКП(б). 

Оскiльки за результатом громадських слухань Кiровоградська мiська рада передала на розгляд Верховнiй Радi близько 7 можливих варiантiв назв мiста, Комiтет ВР рекомендував назвати мiсто або Iнгульськ, або Кропивницький, на честь Марка Кропивницького, засновника першого професiйного українського театру. Пiсля дискусiй як в стiнах Верховної Ради так i в обласному центрi, нардепи зупинилися на назвi Кропивницький. 

Як пише газета «День», «Кропивницький був прикладом громадського подвигу людини. Вiдомий факт, коли росiйський цар Олександр II, в захопленнi вiд акторськiй майстерностi, пiд час гастролей театру у Петербурзi запропонував Кропивницькому грати в iмператорському театрi, що давало змогу актору безтурботно й заможно жити, — вiн рiшуче вiдмовився. «Непотрiбно менi нi срiбла, нi золота, нi слави, нi пошанiвок... Зрадити своєму народовi, пiти у найми тут «властям предержащим», якi мову нашу не визнають i хочуть знищити? Нiколи! Краще буду працювати для милiй моїй Українi на повну, Богом дану менi силу, а там вже нехай цiнують, що я залишив», — так смiливо висловлювався «батько українського театру» — Кропивницький, бо рiдна Україна була для нього понад усе». 

Як кропивничани вiтають одне одного з рiчницею, дивiться нижче:

Малюнок на головній - проекту "Мости до міста" 

3139 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.