ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Результати наймасштабнішого опитування про перейменування Кіровограда - 74% проти

Результати наймасштабнішого опитування про перейменування Кіровограда - 74% проти

Друзі, хочу поділитись з вами результатами великого опитування щодо перейменування нашого міста, яке проводилось серед читачів газети «Рідний Кіровоград» протягом останніх 2 місяців.

Участь в опитуванні взяли більше 8700 (!) реальних респондентів. Можна з впевненістю заявити - це найбільше опитування думки кіровоградців, яке взагалі проводилось з часу прийняття законів про декомунізацію.

Для мене не було новиною, що люди доволі скептично ставляться до необхідності перейменування, але того, що проти перейменування міста висловиться така кількість респондентів, ми дійсно не очікували.

Тож, загалом до опитування долучилось 8 751 мешканців Кіровограда.

З них проти перейменування міста висловились 6472 читача. Тобто майже 74% опитаних.

Читачам було запропоновано обрати іншу назву міста із 10 варіантів назв, які обговорюються в наукових та експертних колах. 

Найбільше голосів набрали наступні назви:

Єлисаветград - 1180 голосів або 13,5% опитаних

Златопіль - 365 голосів або 4% підтримки

Інгульск - 361 голос - також близько 4%

Решта назв набрали менше сотні голосів респондентів кожна, тобто менше 1%. Найменшу кількість голосів набрала назва Новокозачин - за неї висловились лише 24 особи.

Детально про результати опитування можна ознайомитись на сайті "Рідний Кіровоград".

Звісно, наша громадська організація не є професійними соціологами, але просте опитування показало доволі чіткі результати.

Нагадаю, що дискусії про перейменування тривають з 1991 року, а 16 квітня 2000 року під час Всеукраїнського референдуму було проведено місцевий референдум на тему перейменування нашого міста. В ньому взяли участь майже 120 тисяч кіровоградців, і 71% учасників референдуму проголосували за те, щоб залишити назву "Кіровоград". 

Процедура, описана в законі про декомунізацію, передбачає громадське обговорення нової назви міста. Давайте будемо відвертими: чи висловлює громадське обговорення думку більшості кіровоградців? Пересічні громадяни, зазвичай, не беруть участі в таких заходах, це питання вирішують за них щонайбільше з десять-двадцять осіб.

Для того, щоб ми не підміняли поняття, для того, щоб це дійсно був вибір кіровоградців, на мою думку, доцільно було б провести місцевий референдум.

Або ж велике опитування, яке можна було б сумістити з проведенням місцевих виборів, наприклад, щоб в день голосування. Кожен кіровоградець, що прийшов на вибори, міг би висловити свою думку щодо перейменування. Крім того, це дозволило б зекономити і державні кошти.

Подібне опитування в Кіровограді хотіли провести ще у 2008 році - планували поєднати з парламентськими виборами. Але не змогли організувати.

І ще зазначу, що головна відмінність місцевого референдуму 2000 року, а також намірів у 2008 році від нинішньої ситуації полягає в тому, що тоді перейменування було необов'язковим. На сьогодні ж перейменування передбачене законами про декомунізацію - тобто обов'язкове до виконання.

А що робити, якщо громада проти зміни назви свого міста? Відповіді на це питання закон не дає. Та думку громади ігнорувати не можна.

Опитування поєднане з місцевими виборами - це цілком демократичний інструмент. Ми направимо цю пропозицію керівництву держави, ЦВК та Верховній Раді.

Думаю, що у всіх кіровоградців назва асоціюється зовсім не з комуністичною партією, це просто рідне для нас місто і, вважаю, що його долю потрібно вирішувати враховуючи думку його мешканців. 

3758 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.