ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Рекордна кількість кропивничан побувала на вернісажі в галереї «Єлисаветград». ФОТО

Рекордна кількість кропивничан побувала на вернісажі в галереї «Єлисаветград». ФОТО

Автор живописного проекту «Мальовнича Україна», котрий сьогодні втілює в життя міністерство культури України і Національна спілка художників, – Тарас Григорович Шевченко. Уявіть собі! Саме Кобзар десь у сорокові роки позаминулого століття, якщо не зраджує мені  пам'ять, створив серію офортів із такою промовистою назвою «Мальовнича Україна». Задум у Тараса Григоровича був грандіозний, але повністю  реалізувати його художник не встиг. Ця місія тепер належить його нащадкам. 

Понад триста (!) художників представили свої роботи на виставку «Мальовнича Україна», що проходить у різних містах нашої країни, наочно доводячи, що не лише виборами, інавгураціями, тощо живе наша рідна Україна.

Одним із попередніх міст, де з успіхом пройшла означена виставка, став Маріуполь, де вона експонувалася на двох локаціях,  про що на вернісажі в галереї «Єлисаветград» повідав заступник міністра культури Юрій Рибачук. Зате в нашому місті виставка експонується вже на трьох майданчиках.  В обласному художньому музеї представлені живописні полотна майстрів пензля, у тому числі і наших земляків. Галерея «Єлисаветград» також демонструє  роботи в техніці олійного живопису (переважно?). А ось музей Осьмьоркіна віддав перевагу графіці.

Оскільки я, на відміну від невгамовної мистецтвоманки Тані Березняк, котра скрізь встигає і екзальтовано ділилась враженнями від побаченого  в художньому музеї, налаштовуючись  бігти в музей Осьмьоркіна, зосередилась на улюбленій галереї «Єлисаветград»,  то  говоритиму саме про цю виставку «Мальовничої України». 

Нічого нового я вам не відкрию, якщо скажу про рекордну кількість відвідувачів вернісажу. Доки у невеличкому фойє ніжно співали скрипки, публіка знайомилася з картинами у виставковій залі. Художники з Одеси, Харкова, Херсона, Івано-Франківська, маленької Коломиї, Києва викликали найрізноманітніші емоції, що властиве справжньому мистецтву. 

Переважали в експозиції пейзажі,  до чого спонукає вже сама назва виставки. Але були й картини іншого жанру. Мене, наприклад, «заворожила» картина Олени Сохацької-Горбель  «Киця і квіти», хоч згадувана вже Таня Березняк, з якою ми після завершення вернісажу, коли публіка вже розійшлася, вирішили помилуватися живописними полотнами в спокійній і неспішній обстановці, сказала: кіч. «Може й кіч, – погодилася я, – але ж, як гарно. А киця – ну просто «я вас прошу», як кажуть в Одесі. До речі, одесити були досить щедро представлені в експозиції. Море,лимани, човни…  Це до слова.  Навіть картина, яку традиційно розігрували під час вернісажу належала пензлю одесита (і нашого земляка!) Анатолія Горбенка. Лірична «Пізня осінь» дісталася давньому другу галереї Сергію Замуруєву.

Сама церемонія відкриття проходила досить скромно. Невелику делегацію наших гостей у складі згадуваного заступника міністра Юрія Рибачука, начальника відділу сценічного і візуального мистецтва  Євгенії Крутоголов і заступника голови Національної спілки художників Костянтина Чернявського вітали перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко і заслужений журналіст України мистецтвознавець Броніслав Куманський. Ну і,  звичайно, господар галереї, одна з найпомітніших постатей в мистецьких колах нашого міста Микола Цуканов.

Виставка триватиме до кінця травня і кожен із охочих самотужки зможе оцінити цю різнобарвну палітру любові до мальовничої нашої України. З Богом!

Фото – зі сторінки Миколи Цуканова у фейсбуці


558 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.