ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Регіонали знову добираються до влади

Регіонали знову добираються до влади

У Кіровограді презентовано громадянський рух «Антиреванш»

Напевне, не тільки у мене в ці дні з’являється відчуття дежавю – подій 2005 року, коли Віктор Ющенко підписав угоду з Януковичем, за якою амністував осіб, причетних до фальсифікації виборів і вручив державну нагороду Сергію Ківалову, котрий був головою Центральної виборчої комісії в 2004-му. Нині картина схожа: напередодні довиборів у Верховну Раду-2015 по 205-му виборчому округу (Чернігів) Петро Порошенко нагородив орденом Ярослава Мудрого далеко не бездоганного голову ЦВК Михайла Охендовського, ніхто з порушників закону про вибори навіть не здригнувся, а з формуванням «відкритих» виборчих списків діється таке, що й не зрозумієш, «хто кому Абрамович», вибачте, – Янукович. З посиленою «увагою» до критичних виступів у пресі – те ж саме. Днями редактор газети «З перших уст» Валерій М’ятович, він же – член бюро обласної організації «Батьківщини», опублікував статтю про те, хто і по яких орбітах ходить навколо її керівництва (відповідно і керівництва обласної ради), і відразу ж на нього  посипалися неприємності. Поки що партійні, та головне – почати. Чим усе це кінчилося тоді, відомо. Для Ющенка практично нічим – бджоли залишилися при ньому. А от для країни... І у що це може обійтися Україні тепер...

Сьогодні вчорашні регіонали під різними личинами знову добираються до влади. Зрозуміло, не для того, щоб зміцнити державу і ощасливити українців. Вони, схоже, і не сумніваються, що місцеві вибори для них стануть успішними. «Коли ми переможемо...», - все частіше лунає з уст тих, по кому плачуть нари. І судячи з прокурорської бездіяльності, кадрової політики влади та підкилимних ігор політиків, їхні сподівання не безнадійні. Можливо влада, допускаючи чи заохочуючи єднання поки що демократичних партій із колишніми регіоналами, вирішила у такий спосіб розпорошити екс-регіональні сили, нейтралізувати їх і змусити працювати на розбудову держави? Марні сподівання: скільки вовка не годуй, він у ліс дивиться. А цього разу ще й не у свій, а у тамбовський.

З огляду на нинішню передвиборну ситуацію, політичний активіст, блогер Дмитро Сінченко ініціював зустріч у Кіровограді керівників міських партійних осередків демократичного спрямування, які презентували новий громадянський рух «Антиреванш» і підписали Відкритий лист до мешканців міста. Оскільки фінансові можливості підписантів для інформування населення навряд чи здатні змагатися з відповідними можливостями  їхніх опонентів, вважаю за потрібне оприлюднити лист тут і повністю.

«Україна знаходиться у дуже складному становищі. Через російську агресію та безвідповідальне керівництво колишнього корумпованого режиму Януковича життя українців суттєво погіршилося. Нова влада робить недостатньо, щоб провести реформи, зупинити корупцію, прискорити євроінтеграцію та перемогти у війні з кремлівським агресором. В такому стані Україна увійшла у фазу місцевих виборів.

Сьогодні на Кіровоградщині відбуваються події, які викликають стурбованість у активної частини громади. Колишні регіонали та представники нової влади об’єднались довкола «єдиного кандидата» бізнесмена Андрія Райковича. Екс-регіонали намагаються повернути собі владу не тільки через свою офіційну ширму у вигляді так званого «Опозиційного блоку», але і йдучи у списках партій, що представляють нову владу, а саме – БПП «Солідарність»  та ВО «Батьківщина».

Зі всіх боків пропагується повернення місту окупаційної назви Єлисаветград, для чого витрачається колосальний фінансовий ресурс невідомого походження. У місті розміщено біл-борди, лайт-бокси, у ЗМІ розміщується величезна кількість  дорогої відвертої та прихованої реклами. На проведення безглуздого «загальноміського опитування з питання перейменування», яке не матиме жодної юридичної сили і суперечить законодавству, з бюджету виділено 600 тисяч грн.

Кандидатів, що не належать до тих, хто «єднається», виборчі комісії, підконтрольні владі, під будь-якими надуманими приводами намагаються не реєструвати і не допустити до участі у виборах. Все свідчить про те, що нова влада пішла на змову з колишніми  регіоналами і проросійськими силами, щоб зберегти себе і свій вплив. Ми опинились перед загрозою реваншу соратників Януковича на Кіровоградщині.

Закликаємо Райковича публічно відхреститись від підтримки одіозних екс–регіоналів та прокремлівської назви міста, або визнати себе одним із них. Закликаємо БПП «Солідарність» та ВО «Батьківщина» виключити зі своїх списків колишніх регіоналів. Закликаємо Кіровоградську міськраду скасувати безглузде громадське опитування і використати 600 тис. грн. з користю для мешканців міста. Закликаємо виборців бути пильними і не допустити реваншу регіоналів в самому Центрі України!  Жодного голосу реваншистам!»

Під  зверненням підписалися активісти Громадянського руху «Антиреванш»:  сам ініціатор зустрічі Дмитро Сінченко, керівники міських організацій - «Народного контролю» Сергій Михальонок, «Самопомочі» Віталій Пінчук, «УКРОПу» Василь Ращупко, «Правого сектора» Євген Міценко та самовисуванець на посаду міського голови Андрій Максюта. Лист - відкритий для підписання.


1295 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.