ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Прозорість бюджетів та онлайн-мапи: ринкова цінність відкритості

Прозорість бюджетів та онлайн-мапи: ринкова цінність відкритості

Як повідомляв РК, Кропивницький разом з Івано-Франківськом та Житомиром став переможцем проекту «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах». Що це означатиме на практиці? Над чим треба працювати, аби наше місто стало ще більш прозорим та відкритим? Якої інформації потребує громада, влада та бізнес?

Про це дискутували у арт-кафе «Берлога» представники влади, підприємств, громадські активісти та журналісти. Спікерами заходу були Надія Бабинська, експертка проекту, Богдан Тишкевич, аналітик ГО “Агенція журналістики даних”. Відкрив презентацію секретар міської ради Андрій Табалов, який власне і підписував Меморандум про співпрацю у Києві.

«Кропивницький виграв цей проект і ми цим пишаємося. Тепер потрібно скористатися всіма перевагами проекту для громади та бізнесу. Це підвищить привабливість міста для внутрішнього інвестора. Іноземний капітал – то добре, але крупний інвестор досить обережно ставиться зараз до «заходження» в Україну через кредитні рейтинги та інші причини. Нам варто робити ставку на бізнес, що поруч – створює нові робочі місця, платить податки. Слід розібратися, які підприємства є бюджетоутворюючими для міста. Від участі в проекті виграють всі. Дотепер у громади не було такої пильної цікавості до відкритості влади, а зараз це норма», - переконаний Андрій Табалов.


Спікери зустрічі детально проаналізували дані міських сайтів та наявну там інформацію. Зокрема, відзначили корисність сервісів про міські навчальні заклади, медичні заклади та лікарів, місцеве самоврядування. Плюс Кропивницького – багато довідкових даних про доступність об’єктів різних сфер, електронна черга. Ці сервіси – потенційні джерела для аналітики.

Нині у суспільстві є запит на систему відкритого бюджету практично в режимі реального часу. Справа за технічною реалізацією. Можна буде передивитися, куди витрачає кошти дитсадок, школа, лікарня, комунальні підприємства.

Що включає проект? Це електронний сервіс, закупівлі, портал відкритих даних. Що ж пропонують місту в якості технічної підтримки? Аудит, навчання фахівців, підготовка пріоритетних даних – на що є масові запити – та створення продукту на їх основі. Звісно, фінансування на автоматизацію баз даних (це кошти урядів США та Британії).

Наприклад, для Вінниці актуальна проблема водопостачання. Результат – онлайн-мапа міста з проблемними ділянками водогону. Для Чернівців створили інтерактивну мапу залежності рівня кадрів у школах, матеріального стану сімей учнів та результатів складання ЗНО.

Європейці люди практичні, тож вираховують ринкову цінність відкритих даних. А вона вимірюється в мільйонах євро. Звісно, всі ці дані не з’являться самі по собі, для цього потрібен ресурс фахівців та автоматизації процесів. Основна вимога до даних – чисті (зчитувані для техніки), чіткі, оперативні, поновлювані.

Головне питання: навіщо? Відкриті дані суттєво зменшують корупцію, адже якщо ми будемо знати, де, за які суми закуповує підручники, меблі наша школа, а лікарня – апаратуру, й зможемо порівняти, то…чи ризикнуть керівники цих закладів на махінації? А яка економія паперу!

Методом мозкового штурму учасники заходу озвучили багато цікавих ідей та запитів щодо потрібних сервісів. Це висадження та вирубка дерев, наявність у медзакладах вакцин, мапа вуличного освітлення, де можна помічати зіпсовані ліхтарі та вносити плани на освітлення нових вулиць. Це  мапа ремонту доріг (ділянка, підрядник, гарантії). Є запит на графік вивезення сміття з приватного сектору. Актуальною для бізнесу назвали карту земельних ділянок в межах міста.

Власне, всі містяни можуть подати свої пропозиції – що саме для вас важливо, які дані про життєдіяльність Кропивницького. Зробити це можна на сайті міськради у розділі «Опитування».

Фото Наталія Шумська

453 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.