ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
15.09.2020 | 11:24

Проведення місцевих виборів під час карантину у Кропивницькому: який порядок затвердив уряд

Проведення місцевих виборів під час карантину у Кропивницькому: який порядок затвердив уряд

Уряд затвердив порядок здiйснення протиепiдемiчних заходiв пiд час органiзацiї та проведення виборiв.

Документ, зокрема, передбачає: проводитиметься опитування щодо наявностi симптомiв респiраторних захворювань та температурний скринiнг усiм особам, якi заходять до примiщень для голосування та примiщень виборчих комiсiй.

На входi до примiщення виборчої комiсiї, примiщення для голосування повиннi знаходитися антисептики для рук. Також мають бути обладнаннi мiсця для централiзованого збору та утилiзацiї засобiв iндивiдуального захисту.

У примiщеннях нанесуть розмiтку, що вказує на дотримання дистанцiї не менше 1 метра. Потоки виборцiв, на вхiд та на вихiд, повиннi бути роздiленi. Крiм того, рекомендується у примiщеннi одночасне перебування виборцiв з розрахунку до трьох осiб на один стiл для видачi бюлетенiв.

Стiльцi, столи, меблi, якi використовуватимуть у виборчій комiсiї, повиннi бути виготовленi з матерiалiв, якi можна продезiнфiкувати. Використання тканини на столах не дозволяється.

Члени виборчої комiсiї повиннi дотримуватися фiзичного дистанцiювання. Тобто сидiти на вiдстанi не менше 1 метра один вiд одного, або застосовувати фiзичнi бар’єри, наприклад, прозорi екрани.

Протирання дверних ручок, поручнiв, сидiння тощо дезiнфiкуючими засобами потрiбно проводити не рiдше одного разу на 2 години, а вологе прибирання примiщення – не рiдше одного разу на 4 години. Оброблювати окремi частини виборчих скриньок також можна, але потрiбно не допустити потрапляння речовини та засобiв дезiнфекцiї  усередину виборчої скриньки.

Виборцi повиннi дотримуватися протиепiдемiчних заходiв, обробити руки дезiнфiкуючими засобами перед входом до примiщення, перебувати у респiраторi або захиснiй масцi. При цьому члени виборчої комiсiї можуть звернутися до виборцiв з проханням тимчасово зняти маску для пiдтвердження особи.

Рекомендовано не брати дiтей до виборчих дiльниць. I користуватися особистою ручкою.

Виборцi, якi перебувають на самоiзоляцiї, можуть здiйснювати голосування за мiсцем перебування. Для цього потрiбно не пiзнiше 20 години останньої п’ятницi перед днем виборiв подати заяву з доданою довiдкою медустанови про стан здоров’я (перебування на самоiзоляцiї). У день голосування таким виборцям необхiдно самостiйно, не передаючи в руки членам виборчої комiсiї, показати документ, який пiдтверджує особу та громадянство України. Члени комiсiї, якi забезпечують голосування за мiсцем перебування мають бути в масках, рукавичках, захисному щитку. I пiсля кожного вiдвiдування проводити утилiзацiю засобiв захисту.

Слiд зазначити, що засоби захисту повиннi мати усi члени виборчої комiсiї, офiцiйнi спостерiгачi, полiцейськi, працiвники органiв, закладiв, установ, на територiї яких розмiщенi примiщення для голосування та примiщення виборчих комiсiй.

У разi виявлення випадку COVID-19 в одного iз членiв виборчої комiсiї, всi iншi члени виборчої комiсiї можуть продовжувати виконувати свої функцiї при вiдсутностi симптомiв респiраторних захворювань.

У разi наявностi контакту з хворим без застосуванням засобiв iндивiдуального захисту, такi члени виборчої комiсiї направляються на самоiзоляцiю в порядку, встановленому законодавством.

До роботи на спецiальних виборчих дiльницях, утворених у стацiонарних закладах охорони здоров’я та в установах виконання покарань, слiдчих iзоляторах, членам виборчої комiсiї, офiцiйним спостерiгачам, полiцейським рекомендується не пiзнiше нiж за 72 години до дня виборiв пройти тестування на наявнiсть COVID-19 методом ПЛР.

Пiсля завершення пiдрахунку голосiв, передачi протоколiв та бюлетенiв для голосування у примiщеннi виборчої комiсiї проводиться заключна дезiнфекцiя.

Крiм того, прийнятим документом доповнюється перелiк осiб, яким дозволений в’їзд на територiю України на час дiї карантину: офiцiйними спостерiгачами вiд iноземних держав та мiжнародних органiзацiй, якi вестимуть спостереження за ходом виборчого процесу вiдповiдних виборiв.

Читайте також: У Кіровоградській області – 20 нових випадків захворювання на COVID-19

96 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.