ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Пропозиції щодо перенесення Завадівського сміттєзвалища за межі міста

Пропозиції щодо перенесення Завадівського сміттєзвалища за межі міста

Приємно чути хороші новини, Кіровоградська міська рада нарешті визнала проблему Завадівського сміттєзвалища і робить перші кроки для її вирішення.

Це означає, що робота ГО «Рідний Кіровоград» в цьому напрямку не була зайвою.

Минулого рокуя, ще у статусі нардепа, неодноразово звертався до міської ради із пропозицією  підшукати місце для перенесення Завадівського сміттєзвалища, і сьогодні дуже приємно чути, що ці переговори ведуться і розшукується ділянка за межами міста.

Адже зараз 20 мільйонів тон сміття знаходяться всього в 300 метрах від житлового сектору Завадівки. Через недотримання вимог експлуатації, сміттєзвалище становить серйозну загрозу для екології міста, в сфері якої у нас і без цього вистачає проблем.

В міському бюджеті на 2015 рік коштів на перенесення сміттєзвалища не передбачено.

В будь-якому разі цей процес не може бути швидким. Але важливо зазначити, що звалище необхідно саме переносити. Тому що будівництво лінії для сортування сміття, яку, начебто, пообіцяли ввести приватні підприємства, що вивозять відходи - тут не врятує. Це лише напівміра.

Я хотів би внести кілька пропозицій для розгляду їх міськрадою.  

Перше - створити робочу групу, яка б ретельно вивчила усі можливі шляхи вирішення питання з перенесення звалища та залучила б до цього експертів. Представники ГО «Рідний Кіровоград» також готові приймати участь в цьому процесі та надавати всебічну допомогу.

Друге – вже сьогодні поставити вимоги до приватних компаній, які обслуговують Завадівське сміттєзвалище, щодо повного виконання ними договірних зобов’язань. Тому що зараз їх діяльність звелась виключно до збору і вивезення сміття.

А важливо домогтися й виконання вимог по утилізації та захороненню відходів.

Я нагадаю, через те, що експлуатація полігону на Завадівці відбувається із порушеннями, міському бюджету вже нанесено збитків на 7 мільйонів гривень. Такого висновку раніше дійшлиу Державній екологічній інспекції України.Про що мені повідомляли у відповідь на мій депутатській запит у минулому році.

Вони мають розуміти свою відповідальність, а не лише отримувати доходи з населення за свої, часто неякісні, послуги.

В разі якщо в роботі експлуатуючих компаній нічого не зміниться – потрібно оголошувати новий конкурс і змінювати підрядника.

1610 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.