ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Про творчий всесвіт мисткині з Кропивницького Ірини Правдіної. ФОТО

Про творчий всесвіт мисткині з Кропивницького Ірини Правдіної. ФОТО

До професійного свята у відділі мистецтв обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського підготовили художню виставку «Всесвіт витинанки Ірини Правдіної». Як і належить, презентація її відбудеться в понеділок, 30 вересня, у Всеукраїнський день бібліотек. Втім, із яскравою продовжувачкою традицій народного вжитково-прикладного мистецтва Іриною Правдіною (дівоче прізвище – Мелешко) мали нагоду поспілкуватися ще напередодні значимої для неї події.

 – Пані Ірино, що саме поєднує Вас, молоду українську художницю, з бібліотекою?
– Нині маю щастя працювати в найбільшій книгозбірні області. У відділі соціокультурної діяльності ОУНБ поєдную творчість з креативними  бібліотечними проектами. Крім того, дуже люблю читати. А книгу ліричних поезій члена Національної спілки письменників України кропивничанки Антоніни Царук «Тобі, прозріння пізнє …» ще й оформляла. До речі, звернення до книжкової графіки,  де за допомогою витинанки створювала художні образи, було чимось новим у моїй творчості.
– Як Ви прийшли до витинанки? Кого вважаєте своїми учителями, натхненниками?
– Усе почалося з Центральноукраїнського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка, де навчалася в художньо-графічному відділенні мистецького факультету. До витинанки увагу привернула мій викладач і народна майстриня Лариса Гарбузенко. Вона ж сприяла участі в перших виставках. Крім того, дуже близька для мене творчість таких витинанкарів як Микола Теліженко (Черкащина), Андрій Пушкарьов (з Криворіжжя) та киянка Ольга Шинкаренко. А віднедавна моїм головним натхненником у творчості стала …маленька донечка Мілана. Їй я завдячую багатьом кращим нещодавнім творам. Частину з них презентую саме на цій ось виставці.
– Цей рік для Вас особливий, оскільки у травні стали володарем Стипендії Президента України для молодих майстрів народного мистецтва. Які ще були винагороди, відзнаки, помітні події в житті двадцятитрирічної художниці?
– Щоб отримати Стипендію Президента України довелося багато працювати. Беру участь у міських, обласних, всеукраїнських виставках. Тричі ставала лауреатом Всеукраїнського мистецького огляду-конкурсу «Нові імена України», започаткованого Українським фондом культури. Є постійним учасником Всеукраїнського проекту-конкурсу народного мистецтва «Кращий твір року». Була неодноразовим переможцем інших міжнародних, всеукраїнських та обласних конкурсів.

Мистецтвознавець Світлана Ушакова зауважила, що  витинанки Ірини Правдіної вирізняються художньою майстерністю та вишуканістю. Загальноукраїнська й місцева тематика проглядається в образах створених нею птахів, звірів, степових квітів, старої фортеці й таких природних стихій як вогонь, вода, земля, повітря... Давнє мистецтво витинанки знаходить у її нових творах серії «Мої берегині» своє продовження, осучаснення та розвиток.

Насамкінець додамо, що Ірина Правдіна не тільки створює дивовижні витинанки з паперу. Вона - майстер з килимарства. Понад десятиліття успішно займається декоративно-прикладним мистецтвом у галузі художнього ткацтва. Але, то вже тема іншої розмови…

Фото автора та Ірини Правдіної


561 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.