ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
24.02.2021 | 14:46

"Маніпуляції із цінами": про можливе підняття вартості проїзду у громадському транспорті Кропивницького

"Маніпуляції із цінами": про можливе підняття вартості проїзду у громадському транспорті Кропивницького

Як інформував РК, у Кропивницькому збираються підняти вартість проїзду у комунальному транспорті. Такий намір мають і приватні перевізники.

Пропонують вартість проїзду у маршрутках 7 гривень, в автобусах – 6 гривень, у тролейбусах – 5 гривень.

Можливе підняття цін викликало у кропивничан незадоволення. У зв'язку з цим зареєстрували електронну петицію проти підвищення.

"Пiдвищення проїзду на мiських тролейбусах – на 100 % – до 5 гривень. Маршрутки та автобуси – на майже 50 %. Це – знущання над мiстянами! Пiдвищення комунальних послуг, опалення, вода, список продовжувати?", – написала авторка петиції Анна Скрипник.

Свою позицію висловила й громадська активістка Інга Дуднік. У групі у фейсбуці кропивничанка опублікувала пост, у якому наводить факти "маніпуляції із цінами".

"У Кропивницькому живуть "чарівники". То збільшать на 2,8 кілометра довжину маршруту, не змінюючи його, то на 10 машин у дві зміни планують поставити 12 водіїв, то запроваджують інтервал руху маршруток від 50 до ... 200 хвилин, та й облік пасажирів ведеться шляхом здавання каси водієм. Це не повний перелік прорахунків у розрахунках, поданих перевізниками в управління транспорту Кропивницької міської ради. І замість того, щоб захистити громаду від відвертої маніпуляції, управління саме починає маніпулювати даними, оприлюднивши аналіз регуляторного впливу. 
Вартість палива, запасних частин – актуальне для останього підвищення вартості проїзду в автобусі у 2016 році. А останнє підвищення на маршрутне таксі відбулося у травні 2018 року, вартість палива тоді становила 15,5 -15,7 гривні за літр. У 2020 році вартість палива становить 13,2 гривні за літр. Управління ж транспорту вказує 10,40 гривні. Така ж маніпуляція з усіма наведеними цифрами", – написала Інга Дуднік.

Відповідно до аналізу регуляторного впливу до проєкту рішення виконавчого комітету Кропивницької міської ради "Про встановлення граничної вартості разового проїзду одного пасажира на міських автобусних маршрутах", фактична собівартість перевезення одного пасажира автомобільним транспортом по КП "Електротранс", що розрахована на підставі фактичних витрат підприємства за 9 місяців 2020 року, становить 9,32 гривні.

"За період дії рішень, якими встановлені чинні тарифи на перевезення, зросли складові собівартості проїзду: паливно-мастильні матеріали, зокрема, вартість газу зросла з 10,4 гривні до 15 гривень (44,2 %), вартість дизельного палива – з 19 гривень до 27 (42,1 %), мінімальна заробітна плата зросла з 3723 гривні до 6000 гривень (61,1 %); запасні частини, зокрема, вартість шин зросла з 1294 гривні до 1525 гривнь (приватні перевізники) та 5100 гривень (КП "Електротранс"), вартість акумуляторів – з 1200 гривень до 1800 гривень (приватні перевізники) та 6480 гривень (КП "Електротранс"). 
У зв’язку з цим виникла необхідність переглянути діючі тарифи на транспортні послуги, які надаються автомобільними перевізниками населенню на міських автобусних маршрутах загального користування, а також зменшити рівень збитковості підприємств", – йдеться у тексті аналізу.

У разі зміни вартості проїзду, відповідне рішення набуде чинності на наступний день із моменту його опублікування у віснику Кропивницької міської територіальної громади «Вечірня газета».

Нагадаємо, у п'ятницю, 26 лютого, у міській раді о 9 годині проведуть публічне громадське обговорення перегляду тарифів на проїзд, кабінет № 426.

Читайте також: Кропивницький: на сьогодні водії маршрутних таксі не здатні забезпечити заплановану кількість рейсів

763 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.