ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Повірити в себе знову: історія колишнього наркозалежного з Кіровоградщини

Повірити в себе знову: історія колишнього наркозалежного з Кіровоградщини

Припинити вживати вуличнi наркотики через участь у програмi замiсної пiдтримувальної терапiї – це шанс для тих, хто хоче заново жити. Найперше, переконанi експерти в цiй галузi, зникає бажання "заробити" на чергову дозу. Адже наркозалежний контрольовано у закладi охорони здоров’я приймає препарати ЗПТ, безкоштовно, якi дозволяють не бути залежним вiд вуличних наркотикiв. Кабiнети, де видають препарати ЗПТ, функцiонують у мiстi Кропивницький та деяких районах нашої областi. Як змiнюється життя наркозалежних, розкажемо на прикладi однiєї iсторiї. 

Максиму – 28 рокiв. Стаж споживання наркотикiв – близько шести рокiв. Усiма силами його мама намагалася витягнути сина iз цiєї прiрви. Однак намагання не давали результату. Та одного разу жінка дiзналася, що в їхньому мiстi Олександрiя працює сайт ЗПТ на базi КНП "Олександрiйський наркологiчний диспансер".

"До мене зателефонувала мама Максима. Розповiла iсторiю свого сина, як вiн потрапив у бiду, став залежним, як вона намагається його врятувати. Розпитувала про замiсну пiдтримувальну терапiю. Я вiдповiла на всi її запитання, додатково поспiлкувалася з лiкарем, потiм з Максимом. У результатi – хлопець прийняв рiшення стати учасником програми ЗПТ та зменшити, а з часом повнiстю вiдмовитись вiд вживання "вуличного" наркотику. I ми розпочали спiльну боротьбу", – розповiла кейс- менеджер БО "100 вiдсоткiв життя. Кропивницький" Анна Коваленко, яка надає соцiальний супровiд колишнiм наркозалежним в Олександрiйському сайтi ЗПТ.

Першi тижнi для Максима були дуже тяжкими: складнiсть адаптацiї до нових умов, нового ритму, побоювання, страхи, проблеми з самопочуттям. Вiн мiг здатися, але бажання жити перемагало всi перепони.

"Ситуацiя ускладнювалася оперативним втручанням та необхiднiстю приховувати вiд батька участь у програмi. Перший мiсяць ми дуже часто спiлкувались з хлопцем. Я пояснила, що важливо сказати рiднiй людинi про причини та переваги вибору Максима. Вiн наважувався… I коли сказав батьку, результат перевершив усi очiкування – фактично вселив у хлопця новi сили та рiшучiсть. Адже так важливо в цiй ситуацiї розумiння i пiдтримка близької людини. Як тiльки самопочуття хлопця стало поліпшуватися, а стосунки з родиною нормалiзувалися, хлопець почав шукати роботу. I через менше як мiсяць, знайшов її. Його життя налагодилося", – додала Анна Коваленко.

На сьогоднi Максим перебуває у програмi ЗПТ близько трьох мiсяцiв. Будує плани на майбутнє i впевнений, що життя змiнити пiд силу кожному. Важливо, що поряд є потрiбнi люди, якi не дадуть занапастити своє життя. Однiєю iз цих людей для Максима стала Анна Коваленко. 

"Менi вдалося перемогти сумнiви та страхи людини, яка могла не скористатися послугами ефективної терапiї та доступними медичними послугами. Кожен конкретний випадок – зазвичай iндивiдуальний та потребує часу, уваги i, навiть, якщо рiшення здається очевидним, пацiєнт сам вирiшує, як йому вчинити. У цьому випадку людина виявила довiру до мене, дослухалася, що в результатi покращує її фiзичний та психологiчний стан. Життя у хлопця налагодилося. Вiн знає, чого хоче i впевнено до цього йде", – пояснила Коваленко.

Серед пацiєнтiв, якi отримують замiсну пiдтримувальну терапiю частина пербуває пiд соцiальнiм супроводом, переважно це особи, якi нещодавно долучилися до програми, або iсторiї з рядом складних проблем, що потребують довгого та комплексного рiшення. Допомогу в цьому напрямку надає благодiйна органiзацiя "100 вiдсоткiв життя. Кропивницький".

Читайте також: Де у Кропивницькому можна безпечно та конфеденційно здати тест на ВІЛ

221 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.