ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
01.10.2015 | 08:51

Повернення водоканалу у комунальну власність дозволить контролювати тарифи і якість води

Про проблеми і їх вирішення, що виникли після об’єднання водоканалів Кіровограда, Знам’янки, Олександрії та Світловодська в ОКВП «Дніпро-Кіровоград» говорили у прямому ефірі ток-шоу «Ми» каналу «Кіровоград» представник політичної партії «Наш край» Андрій Табалов, начальник головного управління ЖКГ Кіровоградської міської ради Олександр Хачатурян, депутат Кіровоградської міської ради Вадим Дрига, голова Кіровоградської обласної ГО «Спілка шахтарів-інвалідів», заступник голови Незалежної громадської ради Олександрії Сергій Горбачов.

Усі спікери підтримали тезу, що виходом із ситуації, коли обласне підприємство формує одні з найвищих по Україні тарифи на воду без видимого для населення покращення надаваних послуг, є повернення водоканалів у комунальну власність. Таким чином вдасться посилити місцевий контроль та підвищити якість води і встановити економічно обґрунтований і прийнятний для населення тариф на воду.

За словами Олександра Хачатуряна, безумовно, краще тримати водоканал у підпорядкуванні міста, що дасть можливість впливати. «Сьогодні велика кількість скарг надходить щодо прочистки магістральних водопровідних мереж. Якщо ЖЕО на сьогодні більш-менш справляються з ремонтом внутрішньобудинкових водопровідних систем, то магістральні залишаються без належної уваги. Одна каналопромивочна машина на всю область зрозуміло не встигає виконати усі роботи. Окрім цього, дуже складно приймати рішення на місцях. Адже, щоб навіть щось профінансувати, потрібні різноманітні узгодження, витрати часу».

«Як споживачі, ми отримали лише негатив. По-перше, це викликало велику заборгованість. По-друге, не було проведено конкурс на керівні посади. Статут новоствореного утворення взагалі не відповідає чинному законодавству, адже обласна рада, відповідно нього, відійшла від управління підприємством. Натомість контроль здійснює наглядова рада. До неї увійшли некомпетентні люди, які наразі не виконують своїх функцій. У результаті «Дніпро-Кіровоград» залишився без контролю. Керівництво що хоче, те і робить», - вважає Сергій Горбачов.

Андрій Табалов переконаний, що від об’єднання водоканалів не було користі. «Труби як текли, так і течуть. Тарифи - одні з найвищих в Україні. Від цього об'єднання ми не отримали жодної вигоди. Усі водоканали треба повернути у комунальну власність місцевим громадам. Тоді тільки громада матиме можливість ефективно впливати на діяльність підприємства».

Про те, що повернення водоканалу у міську власність дозволить регулювати тариф на воду, зазначив Вадим Дрига. «Те, у якій власності перебуває підприємство може й наразі не надто цікавить пересічного мешканця. Але ніхто не розуміє як формується тариф. Крім того, є гостра необхідність планової заміни мереж. До цього потрібно підходити розумно, а не так, що сьогодні ми дороги асфальтуємо, а завтра їх доведеться знову розривати, щоб відремонтувати трубу. Основна мета, через яку ми наполягаємо на аудиті та поверненні у комунальну власність – зрозуміле і прозоре формування тарифу для населення».

Андрій Табалов пропонує виробити план дій з повернення водоканалу у комунальну власність. До того ж, в рамках децентралізації місто зможе профінансувати діяльність міського водоканалу.

«Якщо водоканал буде під контролем Кіровоградської міськької ради, влада знайде ресурси для виведення водоканалу на належний рівень. Наразі триває децентралізація, податки направлені на міста і у міських рад з’явиться фінансовий ресурс», - зазначив Олександр Хачатурян.

Нагадаємо, Андрій Табалов ініціював збір підписів мешканців Кіровограда у підтримку рішення про повернення водоканалу у комунальну власність. 

Читайте також: ВОДОКАНАЛ ПОВЕРНУТИ МІСТУ: КІРОВОГРАДЦІ НЕ ПОВИННІ ПЛАТИТИ ЗА ГНИЛІ ТРУБИ ТА СТИХІЙНІ ФОНТАНИ

ПОВЕРНЕМО МІСЬКИЙ ВОДОКАНАЛ У КОМУНАЛЬНУ ВЛАСНІСТЬ МІСТА. ЗБІР ПІДПИСІВ – РОЗПОЧАТО!

822 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.