ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Порівняння обласного центру і звичайного міста

Журналістське розслідування

Гіпотеза: Порівняння міст, обласного центру та звичайного.

План:

1.  Чистота у місті.

Джерела – місцева влада, працівники Житлово-експлуатаційної контори.

2. Дозвілля.

Джерела – місцева влада, організатори місцевих подій.
3.  Громадський транспорт.
Джерела – місцева влада, водії громадського транспорту.
4. Вищі навчальні заклади.
Джерела – місцева влада.
1.  Чистота у місті.
Олександрія
  Олександрія маленьке місто з населенням у 100 000 чоловік. Доглядати за ним не потребує великих зусиль і великої кількості прибиральників. На утримування працівників витрачають 9% загальних фінансів. Мер Степан Кирилович Цапюк приділяє багато уваги на облагороджування міста. Кожного року в центрі Олександрії висаджують нові квіти та дерева, також впродовж головної вулиці міста. Околиці теж ретельно прибираються. Іноді піклуючись про центральні райони, влада не звертає увагу на околиці, але на кожен район виділена команда прибиральників, які відповідають саме за цю ділянку. По всьому місту достатньо смітників та баків для сміття, бо частіше за все люди смітять через брак смітників поряд. Чистота Олександрії одне з найбільших переваг.
Кропивницький 
 Кропивницький у цій лідерській гонці на другому місті. Це через недостатню увагу керівництва. Андрій Павлович Райкович не приділяє достатньої уваги розвитку Кропивницького.Очільник міста  наголосив, що питання чистоти міста, прибирання на дорогах, на вулицях, в паркових зонах з порядку денного першочергових дій міської влади не знімається ніколи. За словами Андрія Райковича, фронт робіт тут великий: обрізка дерев, прибирання і вивезення зимового сміття, латання глибоких вимоїн на проїжджій частині.
Місто звісно набагато більше за Олександрію і потребує більших вкладень в пітдтримку та контролю чистоти. Та в цілому самі мешканці намагаються підтримувати чистоту і залучати до цього інших, адже все починається з нас самих.
2. Дозвілля.

Олександрія

  Не зважаючи на свої розміри Олександрія зашкалює за кількістю заходів. Кожні вихідні відбуваються івенти для різних категорій населення. У сквері біля басейну улітку завжди  збирались люди літнього віку і влаштовували танці і пісні під баян. А сьогодні – це відкриття картинних галарей, конкурси талантів та краси, виступи багаточисельних танцювальних та вокальних колективів міста. В Олександії багато талановитих і творчих людей, які бажають залучити всіх жителів міста до духовного розвитку. Авжеж, достатньо кафе, барів, ресторанів та клубів. Мій улюблений заклад це CoffeeClub. Затишна та в той час стильна, сучасна кав’ярня, де подають каву разом з шоколадними цукерками. Також в центрі міста добудовують кінотеатр, який згорів 20 років тому. Величезна будівля простоювала просто так. Але в кінці 2020 року там закінчиться ремонт і він почне працювати.

Кропивницький

  Кропивницькому є чим похвалитися, варто тільки вийти на вулицю Дворцову, яка складається з барів, кафе та будівель з красивою архітектурою. Дуже різноманітний вибір закладів на будь-який смак. Найбільш відвідуваний заклад молоді «Франсуа». Смачна кава, вибір швидких перекусів та гарний дизайн приваблює клієнтів.

Також у Кропивницькому велика кількість заходів. Кировоградский український академічний музично-драматичний театр ім. М. Л. Кропивницького виставляє програму театральних вистав. Також можна завітати у картинну галерею «Єлисаветград» чи у Кіровоградський обласний художній музей. Звісно можна завітати на концерт улюбленого музикального гурту, які приїздять.

3.  Громадський транспорт

Олександрія

Ця проблема давно хвилює мешканців Олександрії. Кількість маршрутних автобусів замала, тим паче що у склад Олександрії входять прилеглі райони. А жителі цих районів переважно літні люди. Ті рейси які є у графіку ходять раз у 20 хвилин. Взимку дуже проблематично чекати на свій транспорт.  Цінова політика з січня 2019 року становить 6,50 гривень.“Я думаю, підвищення тарифів (на проїзд – Авт.) в умовах підвищення мінімальної заробітної плати неминуче”, – прокоментувала Давиденко. Але є декілька плюсів у олександрійському громадському транспорті. По-перше це комфортабельність автобусів. Вони нові, великі. А по-друге пунктуальність водіїв, хоча розклад автобусів не передбачає часті пересування, але водії дотримуються графіку.

Кропивницький

  Кропивницький громадський транспорт на сам перед різноманітніший. Є тролейбуси, автобуси та маршрутні таксі. В роботі цієї структури є як і плюси так і мінуси.

Розпочнемо з плюсів:

1.  Маршрутні таксі та автобуси ходять дуже часто. Кожні 3-4 хвилини. А тролейбуси мають свій графік і сумлінно дотримуються його.

2.  З центру можна дібратися у будь-яку частину міста. Різноманітність маршрутів, і до певного місця призначення можна дібратися різними шляхами.

3.  Автобуси і тролейбуси ходять до 11 години вечора, це дуже зручно для людей, які працюють до пізнього часу.

Але є певні мінуси:

1.  Хоча маршрутні таксі ходять часто, але деякі рейси у дальні частини міста, куди не ходять автобуси чи тролейбуси. ходять рідко.

На великих зупинках маршрутні таксі, автобуси і тролейбуси зупиняються разом і це збиває деяких водіїв зачекати пасажирів.

4.  Вищі навчальні заклади

Олександрія

В Олександрії немає вищих навчальних закладів, але є коледжі та училища.

·  Олександрійське медичне училище

·  Олександрійське професійно-технічне училище № 17

·  Олександрійське професійно- технічне училище № 33

·  Олександрійське училище культури

·  Олександрійський педагогічний коледж ім. В.О. Сухомлинського

·  Олександрійський політехнічний коледж

·  Олександрійський професійний аграрний коледж

Багато закладів щоб отримати вищу середню освіту технічних і гуманітарних галузей.

Кропивницький

 У Кропивницькому є як і вищі навчальні заклади, так і коледжі та училища. Найпопулярніші це:

·  Центральноукраїнський державний педагогічний університет ім. В. Винниченка

·  Льотна академія Національного авіаційного університету

·  Кіровоградський національний технічний університет

·  Економіко-технічний інститут ім. Р. Ельворті

152 0
НОВИНИ

Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на Ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в Україні та Світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Електронна пошта №1- простий та зручний e-mail ім'я@ukr.net.


Найсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.