ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Поліграфічний центр «Код» хоче надрукувати книгу про Кропивницького

Поліграфічний центр «Код» хоче надрукувати книгу про Кропивницького

 

«Упродовж своєї історії її рідне місто змінювало свої назви, «як панна – рукавички». Проте назви ці зазвичай не мали нічого спільного з рідним краєм, оскільки були проімперськими, починаючи з фортеці, побудованої за наказом російської імператриці Єлизавети в самісінькому центрі України. Притому не для того, аби боронитися від зовнішнього ворога, а для приборкання непокірного запорізького козацтва – «Січі на загин». Але нарешті місто отримало ім’я, за яке ні містянам, ні жителям усієї України не може бути соромно, позаяк воно, рідне, українське – Кропивницький».

Ці слова належать поетесі нашій землячці Антоніни Царук, які вона висловила у збірці «Тобі, прозріння пізнє…».

Так 14 липня виповниться п’ять років від часу, як наше місто названо на честь видатного українського драматурга, геніального актора й режисера, засновника уславленого театру корифеїв, «батька українського театру» Марка Кропивницького. Наскільки ж значущою була ця постать як для нашого краю, так загалом для України. Про це можна довідатися із книги «Учитель корифеїв: життя Марка Кропивницького», що написана Анатолієм Новіковим, ученим-літературознавцем, доктором філологічних наук,професоромГлухівського національного педагогічного університету ім.Олександра Довженка.

Це видання вже вийшло невеличким тиражем (кілька десятків екземплярів) безпосередньо за ініціативи й кошти автора і майже повністю роздароване друзям, колегам, шанувальникам великого драматурга. Два роки тому існували наміри перевидати його коштом Кропивницької міської ради. Проте цьому не судилося реалізуватися через заходи, пов’язані з пандемією на ковід-19.

- Інформація про життєвий і творчий шлях Марка Кропивницького дуже потрібна землякам. У ній потребують бібліотеки, музеї, школи інші заклади культури та освіти. Книга професора Анатолія Новікова є своєрідним дослідженням, над яким автор працював протягом тривалого часу, - розповів Віктор Лисенко, директор ТОВ Поліграфічне видавництво «Код». – В ній по крупицях зібрані рідкісні дані про життя кількох поколінь родини Кропивницьких. Розповідається про долю нащадків цієї славної сім’ї. А постаті Марка Лукича та інших корифеїв яскраво зображені, ґрунтуючись на спогадах рідних, колег по театру, земляків, друзів, про які стало відомо із особистих листів та тогочасної періодики. Тож маю намір долучитися до поширення знань про людину, на честь якої назване наше місто.

Це має бути презентаційне видання, що розповідає не лише про творчість Марка Кропивницького, а й присвячене розвиткуукраїнської драматургії й професійного театру. Поліграфічний центр «Код» вже має досвід роботи над подібними виданнями. На замовлення театралознавця та прозаїка Володимира Шурапова створено дві книги про життєвий і творчий шлях корифея, виконані на достатньо високому професійному рівні. До речі, у квітні видавництво «Код» відзначило 30-річчя від часу діяльності у галузі поліграфії. Думаю, кропивничани знають про нас і нашу продукцію.

Хотів би закликати міську владу та меценатів підтримати коштами проєкт – видання криги Анатолія Новікова «Учитель корифеїв: життя Марка Кропивницького». Адже вона буде корисною усім.

Ольга Кизименко.

2501 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.