ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Майже казкова новорічна історія: співак Поль Робсон і Кіровоградщина. ФОТО

Майже казкова новорічна історія: співак Поль Робсон і Кіровоградщина. ФОТО

Звісно, є така тема як «Поль Робсон і Україна». Вона стала можливою насамперед тому, що відомий американський бас був у дружніх стосунках з уродженцем Полтавщини, майбутнім шевченківським лауреатом, унікальним співаком Іваном Козловським (1900-1993). Коли Поль Робсон (1898-1976) гастролював у Радянському Союзі, то траплялося, що вони разом виконували й українські пісні. 

У спогадах «Музика – радість і біль моя» народний артист України згадував, що «під час одного з дружніх вечорів, сидячи біля роялю наспівав «Сонце низенько». Очевидно, що чарівність української музики полонила Робсона. Несподівано в терцію, спершу боязко, згодом впевненіше залунав його голос. Навколо всі змовкли… Поль співав українською…». Цікаво, що згодом той несподіваний дует навіть став сюжетом живописного полотна відомого українського художника Олександра Хмельницького (1924-1998). Іншого разу Іван Козловський розповідав, що американський співак виконував ще й «Реве та стогне Дніпр широкий»!

А що пов’язує заокеанського артиста з нашою областю? Напередодні Новорічних свят відомий кропивницький колекціонер Юрій Тютюшкін розповів журналістам, що ще в дитячі роки наприкінці 50-х років минулого століття зустрічався з Полем Робсоном під час туристичної поїздки з мамою до Москви. 

Це сталося випадково. Співак прямо на вулиці роздавав автографи. Малий Юрко зацікавлено спостерігав за подією. І раптом іноземець звернувся до нього, мовляв, а тобі чого треба, хлопче? Не замислюючись, на відміну від інших, хто чекав на автограф зірки сцени, дев’ятирічний школяр відповів: «Марку!». Тоді Робсон відійшов від екзальтованого натовпу шанувальників вокалу й повів його до власного легкового авто, що стояло поруч, порився в якихось паперах і подарував … поштову марку Сан-Марино. 

Справа не тільки в тому, що ця безцінна річ досі зберігається у знаного далеко за межами Кропивницького збирача старожитностей. Головне, пояснює філокартист Юрій Тютюшкін, що з того часу він без страху почав спілкуватися з будь-якими незнайомими людьми, що в подальшому відіграло вирішальну роль у його житті як колекціонера.

Ось така невигадана майже казкова новорічна історія, коли зустріч із відомим співаком сприяла не музичній кар’єрі, а становленню майбутнього хобі.

Фото автора

428 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.