ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Погляд з бельведера: архітектурне обличчя старого міста презентували у Кропивницькому. ФОТО

Погляд з бельведера: архітектурне обличчя старого міста презентували у Кропивницькому. ФОТО

Минулого четверга, 29 серпня, у відділі краєзнавства обласної універсальної наукової бібліотеки імені Дмитра Чижевського провели велелюдні краєзнавчі студії, присвячені архітектурі старого Єлисаветграда.

Краєзнавці Сергій Невесьолов та Володимир Поліщук познайомили з кількома своїми доробками із серії «Архітектурне обличчя міста»: «Таємниці єлисаветградських підворіть», «Будинок з мезоніном» та «Погляд на місто з бельведера».

«Відверто кажучи працівники відділу навіть не сподівалися на таку велику кількість музейників, екскурсоводів, істориків, краєзнавців, журналістів, архітекторів і просто зацікавлених кропивничан, які сьогодні завітали до нас»– зауважила  керівниця відділу краєзнавства Тетяна Колечкіна.

Здається, що згадані краєзнавці, котрі тривалий час працювали в Державному архіві Кіровоградської області на очах любителів зодчества старого Єлисаветграда-Кропивницького роблять справжню революцію, яка має внести чимало нового й відкинути усталені помилкові уявлення про минуле архітектури міста на Інгулі. Володимир Поліщук та Сергій Невесьолов стверджують, що підготували добре ілюстроване й документально обгрунтоване видання, що буде складатися з кількох частин і розповідатиме про особливості архітектури повітового міста: давні бельведери, парапети, мезоніни, підворіття, зниклі споруди тощо. Чи вдасться зробити проект у друкованому вигляді, чи праця лишиться тільки в електронному варіанті, на жаль досі невідомо.

Втім  автори не втрачають оптимізму. На краєзнавчих студіях вони цікаво розповіли про зміст кількох перших глав майбутньої книги. Та заявили про наступні. У всякому разі нове видання має незабаром з’явитися на сайті книгозбірні.


 Фото автора

809 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.