ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ

Поетеса з Кіровоградщини Тамара Журба і в Аргентині пам’ятає про рідну землю. ФОТО

Поетеса з Кіровоградщини Тамара Журба і в Аргентині пам’ятає  про рідну землю. ФОТО

У понеділок, 28 січня,  Кропивницький міський літературно-меморіальний музей Івана Карпенка-Карого провів заходи, присвячені 80-річчю поетеси Тамари Журби. Ними музей розпочинає новий проект під назвою «Літературний портрет», приурочений до тридцять п’ятої річниці створення Кіровоградської обласної організації Національної спілки письменників України.

Своєрідним камертоном до літературної зустрічі став виступ викладачки музичної школи № 3 Аліни Довгої, котра на скрипці виконала один з творів композитора Мирослава Скорика. Після чого працівник музею Наталія Мельниченко представила матеріали виставки «Тамара Журба: доля і творчість». Експозиція знайомить з добіркою світлин, книг поетеси «Дотиком серця», «Лагідна земля», «Жіноча розмова», «Зимова флейта» (відзначена обласною літературною премією імені Євгена Маланюка), «Звідкиля ти, журавлятко?», а також творами письменників краю про саму ювілярку.

Спогадами про неї поділилися очільник обласної організації НСПУ,  прозаїк Василь Бондар та поетеса Антоніна Корінь. Йшлося про життя та творчість Тамари Журби в період її тридцятилітнього проживання в селі Іванівці Долинського району, а ще про листування та інші творчі контакти з поетесою після виїзду до Аргентини.

Студенти Кропивницького музичного коледжу разом з викладачами культури мови Галиною Романюк та майстерності мови Олексієм Дорошевим підготували літературну композицію з ліричних творів Тамари Журби.

Проникливо звучали відеозаписи пісень «Не чекай»  на слова Тамари Журби у виконанні автора музики Олександра Лазарєва та «Чайка в Аргентині» на слова Валентини Кондратенко-Процун у виконанні автора музики Петра Лойтри. 

Шанувальники красного слова чекають на нові «Літературні портрети».

Фото автора

880 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.