ОНЛАЙН-ТРАНСЛЯЦIЯ
31.05.2014 | 21:50

Підопічні Чернявського і Грушевського кажуть, що молотки і каски знайшли в пакеті на вулиці

Підопічні Чернявського і Грушевського кажуть, що молотки і каски знайшли в пакеті на вулиці

Cьогодні, не зважаючи на вихідний день, начальник УМВС в області Анатолій Вітюк провів прес-конференцію, під час якої журналістів та представників громадськості інформували про хід розслідування кримінального провадження у справі тітушок. В прес-конференції взяли участь заступник прокурора міста Кіровограда Родіон Драгоненко, старший прокурор прокуратури міста Євген Козир, працівники слідства Кіровоградського міськвідділу міліції.

Слідчий Кіровоградського міського відділу внутрішніх справ, старший лейтенант міліції Ірина Охременко повідомила, що кримінальне провадження зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за статтею 296 ч.4. Кримінального кодексу.

Як випливає із свідчень тітушок, 26 січня, коли на головній площі Кіровограда відбувалися два мітинги, проти тодішньої влади і на її підтримку, рукавиці та георгіївські стрічки, що використовувалися ними, як розпізнавальні знаки, а також гумові молотки, якими вдарили Віктора Чміленка й олександрійця Павла Реву, вони знайшли в пакетах біля облдержадміністрації. Хто приніс ці пакети, їм не відомо. Як відомо зі слів свідків тих подій, тітушками безпосередньо керували колишній заступник голови ОДА Олександр Чернявський та народний депутат від ПР Віталій Грушевський.

Також, за словами Ірини Охременко, заявку на проведення мітингу відразу в кількох можливих для масових заходів місцях (площа Кірова, площа Богдана Хмельницького, парк Ковалівський, парк імені 50-річчя Жовтня, площа перед міською радою) подавав заступник голови міської організації «Партії регіонів» Віктор Ковальчук для святкування чотири дні підряд, з 22 по 26 січня, з 8 до 21 години Дня Соборності.

На що Анатолій Вітюк зазначив, що у даному випадку виникають запитання до апарату міської ради, котрий замість того, щоб запобігти можливим сутичкам, дозволив проведення двох мітингів одночасно, не зважаючи на те, що майданівці раніше подали заявку.

Також під час прес-конференції стало відомо, що правоохоронним органам Донецької області передано доручення про допит колишнього начальника УМВС в області Костянтина Пожидаєва та голови ОДА Андрія Ніколаєнка.

На запитання журналістів про  роль міліції в подіях 26 січня, зокрема, бездіяльність і порушення політично вмотивованих кримінальних проваджень проти активістів Майдану, Анатолій Вітюк повідомив, що оцінку їхнім діям дадуть прокуратура і служба внутрішньої безпеки. Наголосивши, що остання йому не підпорядковується.

Затягування службової перевірки представник прокуратури пояснив призначенням додаткової перевірки і великої кількості свідків та працівників міліції, задіяних того дня.

Представники Майдану звернули увагу на те, що сьогодні справою проти тітушок займаються ті ж люди, котрі займалися справами проти майданівців. Зокрема, Родіон Драгоненко клопотав про міру запобіжного заходу для Олександра Ратушняка у вигляді 60 діб утримання під вартою. На запитання журналістів, чи справедливо було наполягати на запобіжному заході для людини, яка прийшла висловити свою позицію, як для вбивць, прокурор заявив, що діяв правильно, і послався на матеріали слідства.

Родіон Драгоненко (в центрі) - я тут ні до чого

Фото Михайла КРИВОШЕЯ

2304 0
НОВИНИНайсвіжіші та найголовніші новини за сьогодні на http://www.ukr.net.

Sinoptik.ua - погода в україні та світі.

KINOafisha.ua - всі фільми в кінотеатрах України.

Базар avtosale.ua - місце, де можна купити найкраще авто.